10 Bin TL Kredi Sonuçları 2020. 10 Bin TL Kredi Geri Ödemesi 2020

10 Bin TL Kredi Sonuçları 2020. 10 Bin TL Kredi Geri Ödemesi 2020

Bilindiği gibi ülkemizde devam eden koronavirüs( covid-19) salgınından dolayı bir çok alanda farklı tedbirler alındı ve hala da alınmaya devam ediyor.Bu tedbirlerin çoğu çalışma hayatı ve ekonomik önlemler üzerine olmuştur.Bu kapsamdaki tedbirlerden ve yardımlardan birisi de kamu bankaları(vakıfbank, ziraat bankası ve halkbank) tarafından verilen 10 bin TL faizsiz kredidir.10 bin TL kredi için başvurular başladı.Peki başvurular sonuçlandı mı? kimler 10 bin TL kredi alabilecek? 10 bin TL kredi ödemelerinde geri ödeme nasıl olacak? aylık geliri 50 bin TL’nin üzerinde olanların kredi sonuçları nasıl olacak?tüm bu soruları cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

10 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuru Şartları 2020

Hükümet tarafından bu zor günlerde ilave tedbirler kapsamında verilen 10 bin TL faizsiz kredi için başvuru şartı çok değildir.Şart olarak sadece ailen aylık gelir toplamı 5 bin TL’ yi geçmeyecek.Yani ailede kaç kişi çalışıyorsa herkesin maaşı toplamı toplanıp 5 bin TL’nin üzerinde olmayacak.

Asgari ücretliler,

-Emekliler,

-Serbest Meslek Mensupları,

-Diğer orta ve düşük gelir grubundakiler 10 Bin TL’lik faizsiz krediden yararlanabilecekler.

ziraat bankası başvuru

halkbankası başvuru

vakıfbank başvuru

 

10 Bin TL Kredinin Kapsamı Ne Olacak?

Verilecek olan 10 Bin TL kredinin amacı temel ihtiyaçların giderilmesine yöneliktir.Bu kredi gıda harcamaları,kira ,elektrik, doğalgaz, su faturalarının ödenmesine yönelik bir kredi desteği olmasına rağmen, 10 bin TL diğer alanlarda da kullanılabilecek.Yani diyelim ev aldınız ve 10 bin TL’niz eksik kaldıysa bu parayı eve ekleyerek evi alabilirsiniz.

Kullanılacak Kredi Miktarı Ne Kadardır?

Bu finansmanda kullanılacak en yüksek tutar 10 bin TL’dir. Tabi bunun dışında diğer tutarlar için de başvuru yapılabilir.Mesela 50 bin TL ve 7500 TL’lik kredi için de başvuru yapılabilir.Bu durumda ödemeler yine 6 ay ödemesiz 30 ay üzerinden ama miktarlar değişik olacaktır.

10 Bin TL Kredi Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Alınan kredinin geri ödemesi 6 ay sonra başlayacak. Yani 6 ay herhangi bir ödeme olmayacak.

-5000 TL kredi için 30 ay boyunca 188 TL ödenecek,

-7500 TL kredi  için 30 ay boyunca 282 TL ödenecek,

-10000 TL kredi için 30 ay boyunca 376 TL ödenecek.

bu ödemelerle de kredi faiz oranı yüzde 0,49 olacak.

Kara Listede Bulunanlar Krediye Başvuru Yapabilecek Mi?

10 bin TL kredi için şartları taşıyan herkes başvuru yapabilecek.Ancak kara listede bulunanlar ve sicil affını bekleyenler bu krediye başvuru yapamayacaklar.Yapılan başvurular da incelemelerden sonra reddedilecek.Bu kişiler ancak sicil affı çıkıp kara listeden silindikleri zaman başvuru yapabileceklerdir.

Krediler Ne Zaman Hesaba Geçecek?

10 bin TL kredi için yapılan başvurular 1 nisan 2020 tarihi itibariyle vakıfbank, ziraat bankası ve halkbank aracılığıyla başladı.Başvuru yapıldıktan sonra başvurular detaylı olarak KGF tarafından da detaylı olarak incelenecek ve uygun bulunanların paraları hesaplarına yatırılacak.Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK bugün yaptığı açıklamada,”5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 milyon kişi başvurdu, ödemesi bu hafta başlayacak.” dedi.

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Son Dakika Sicil Affı

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz