2018 Kredi Sicil Affı Olacak mı ? Hangi Borçları Kapsayacak ?

2018 Kredi Sicil Affı Olacak mı ? Hangi Borçları Kapsayacak ?

2016 Yılında yapılan düzenleme 2017 uygulanan ancak bazı  bankaların uyguladığı bazı bankaların ise uygulamadığı sicil affından gerçek anlamda kredi sicil affı bekleyenler yararlanamamıştı.

2018 Yılında takipli bireysel kredi sayısı arttı.

TBB Risk Merkezinin aylık olarak hazırladığı rapora göre. 2018 Yılının ilk iki ayında,   Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 14 oranında artarak 151 bin kişi oldu.

2018 Yılında takipli bireysel kredi Kartı sayısı Azaldı.

TBB Risk Merkezinin aylık olarak hazırladığı rapora göre. Yılın ilk iki ayında, bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16 oranında azalarak 153 bin kişi oldu.

 Bankalar Kredi Vermemek için Ellerinden Gelen Bütün Zorlukları çıkarıyor

Bankalar 2018 yılının ne getireceğini tam göremediğinden insanlara kredi verirken kılı kırk yararak insanları zorlamaktadır. Bankaların genel eğilim olarak insanlara kredi vermeme eğilimi olduğu öğrenilmiştir.

 Yeni İstihdam Ve Teşvik Paketinde Gündeme Gelebilir

Döviz altında ki hareketlilik piyasaların güvensizliği ve faizlerin yüksekliği nedeniyle ekonomiye hareketlilik getirmek isteyen Hükümetin yeni teşvik ve istihdam paketi hazırladığı öğrenildi. Paketin içinde istihdam ve teşvik paketin yanında bir çok ekonomik düzenlemelerde olacağı özellikle faiz konusunun masaya yatırıldığı öğrenildi.

Ekonomiyi canlandırmak için kredilerin musluğun tekrar açılacağı ve herkesin yararlanması için  sicil affının kapsamlı olarak  ele alındığı ancak bankaların konuya sıcak bakmadığı düzenleme için çalışmaların yapıldığı öğrenildi.

  Düzenleme Mayıs Ayının Başında Meclise Gelmesi Bekleniyor

Hükümet tarafından yeni ekonomik paket hazırlıklarının devam ettiği ve nisan sonu veya mayıs başı gibi meclise sunulacağı tahmin ediliyor. İçeriğinde banka kredi sicil affı ile ilgili bir düzenlemenin olup olmayacağı ile ilgili şu anda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

2018 Banka Kredi Sicil Affı olursa Hangi Borçlar Yasa Kapsamına Girer ?

Hükümet ekonominin iyileştirilmesi için hazırlamış olduğu ekonomik tedbirler, istihdam ve teşvik paketinin içerisinde banka kredi sicil affı düzenlemesi olursa;

  • Banka Kredi Borçları,
  • Banka Kredi Kartı Borçları,
  • Protesto edilmiş senet ve çek borçları.

Yasa kapsamında olması muhtemel gözüküyor.

Trafik Cezası Taksitlendirme Nerede Yapılır?Trafik Cezaları Taksitlendirme 2018

2018 Servis Taşımacılığı Yapan Kişiler KDV İadesini Nasıl Alabilir

KYK Borcu Ne Zaman Vergi Dairesine Düşer?Vergi Dairesine Düşen Öğrenim Kredisi

 

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz