Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Kim Ne Kadar Maaş Alacak?

Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Kim Ne Kadar Maaş Alacak?

Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Asgari Ücret için zam pazarlığı 6 aralık 2018 tarihinden itibaren resmen başlayacak.Bilindiği gibi son yaşanan ekonomik sıkıntılardan sonra bir çok ürünlerde inanılmaz zamlar oluşmaya başladı.Bu zamlardan sonra ise asgari ücretle çalışanlar için alım gücü son derece azaldı.Bu ekonomik göstergeler de dikkate alınarak 6 aralık 2018 günü asgari ücretin ne kadar olacağı netlik kazanacak. 2019 asgari ücret ne kadar ?asgari ücrete yüzde kaç zam geldi? evli ve çocuklu olan asgari ücretli 2019 yılında ne kadar alacak?bekar asgari ücretlinin 2019 maaşı ne kadar olacak?

Asgari Ücret Komisyonu 6 Aralıkta Toplanacak

Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Bilindiği gibi asgari ücretin ne kadar olacağını asgari ücret komisyonu belirler.Asgari ücret komisyonu şu kişilerden oluşur:

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının tespit edeceği üyelerden birinin başkanlığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü veya yardımcısı,

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü veya yardımcısı,

Devlet İstatistik Enstitüsü Ekonomik İstatistikler Dairesi Başkanı veya yardımcısı,

Hazine Müsteşarlığı temsilcisi,

Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığından konu ile ilgili dairenin başkanı veya yetki vereceği bir görevli,

Bünyesinde en çok işçiyi bulunduran en üst işçi kuruluşundan değişik iş kolları için seçecekleri beş kişi,

Bünyesinde en çok işvereni bulunduran işveren kuruluşundan değişik iş kolları için seçeceği beş temsilciden kurulur.

Asgari Ücret İçin Kimler Ne Kadar Teklif Verecek?

Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Asgari ücret komisyonunda zam pazarlık sonucu alınacak.Alınan zamma göre de kimlerin ne kadar maaş alacağı ortaya çıkacak.Buna göre herkes olmasını istediği rakamı ortaya koyacak.Türk-İş asgari ücretin 2000 TL olması teklifinde bulunacak. DİSK ise asgari ücretin 2600 TL olmasını istiyor. Bunun dışında işveren ise devletin sağlamış olduğu desteğin 2019 yılında da devam etmesini istiyor.

Asgari Ücrete Ne Kadar Zam Gelecek?

Asgari Ücret Ne Kadar 2019? Asgari ücrete verilecek zamda enflasyon oranı da dikkate alınacak.Son aylarda enflasyon oranın yüksek çıkmasından ve orta vadeli mali planda yıl sonu enflasyonu için yüzde 20,18 oranı dikkate alındığında yapılacak zam oranın yüksek çıkması beklenmektedir.Bu oranın bazı ekonomistlerce yüzde 25 olacağı söylenmektedir.Yüzde 25 zam oranı gerçekleşirse asgari ücretin net 1950 TL civarı olacağını söyleyebiliriz.

Asgari ücret zammı belli olduktan sonra 2019 yılında kimlerin ne kadar maaş alacağını vergisitesi.com adresinde bulabileceksiniz.

Son Dakika.Asgari Ücret 2200 TL Mi Oluyor?

Asgari Geçim İndirimi Nedir Kimler Yararlanır 2018 AGİ Tutarları

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz