Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018. Askere giden aileler bir an evvel çocuklarının askerden gelmesini beklerler. Bu süreçte de aileler  hem maddi hem manevi olarak yıpranırlar. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet olma ilkesi gereği her alanda olduğu gibi asker ailelerine de destek vermektedir. asker ailelerine verilen maaş 2018. asker eşine ve çocuğuna maaş 2018. asker eşine yapılan yardımlar 2018. Bu yazımızda çocuğu askerde olan ailelere ne kadar destek verileceği konusunu ele alacağız.Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Asker Ailelerine Ne Kadar Maaş Veriliyor?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018 . Devlet her alanda olduğu gibi asker ailelerinde de maddi destek vermeye devam ediyor.Çocuğu askerde olan anne baba veya eşler ne kadar bir destek alacağını merak etmektedir.Peki askere giden çocuğa ne kadar destek veriliyor?Askere giden çocuğun ailesine devlet her 2 ayda bir 550 TL ödemektedir. Bu destek aylık değil 2 aylıktır.Yani 2 ayda bir verilir.Peki ne zamana kadara bu destek verilir? Bu destek çocuk askerden gelene kadar devam eder.Ne zaman başvuru yapılırsa o tarihten itibaren yardım alınmaya başlanır. Her halde bu destek 12 ayı geçemez.

Asker Maaşı Almak İçin Şartlar Nedir?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018. Asker maaşı almak için bazı şartların olması gerekir.Bu şartlar aşağıda belirtilmiştir:

-Eğer Askere giden çocuk evliyse askerin eşi bu yardımdan yararlanabilir. Ancak bu paranın verilebilmesi için asker eşinin resmi nikahlı eşi olması gerekir.Yani resmi nikah yoksa asker maaşından yararlanılmaz.

-Eğer askere giden çocuk bekarsa bu yardım anne babasına verilir. Burada ilk olarak hak anneye verilir.Yani para annenin hesabına yatırılır.Eğer anne yoksa para babanın hesabına yatırılır.

her iki durumda da yani kişi bekar da olsa evli de olsa bu yardımın verilmesi için muhtaçlık kararı verilmesi gerekir.Bu karar verilmeden bu para verilmez.

Muhtaçlık Kararını Kimler Verir?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018 . Muhtaçlık Kararını verecek kişiler bellidir. Buna göre muhtaçlık kararını;

Vali veya kaymakam başkanlığında toplanan aralarında Milli Eğitim, Sağlık, Tarım, Maliye il/ilçe müdürlerinin ve müftünün olduğu atanmış üyeler,Belediye Başkanı ve Muhtarların olduğu seçilmiş üyelerin ve STK temsilcilerinin oluşturduğu kişiler verir.

Yaşlılık veya Engelli Aylığı Alanlar Askerlik Maaşı Alabilir Mi?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018. Herhangi bir yerden alınan maaş , askerlik maaşı almaya engel değildir.Bu durumda eğer askere giden çocuğun anne veya babası engelli veya yaşlılık maaşı alıyorsa asker maaşı da alabilir. Yani diğer maaşları almak asker maaşı almaya engel değildir.

Asker Maaşı İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018. Asker maaşı almak için başvuruyu resmi adresin olduğu yere yapmak gerekir.Buna göre asker ailesinin, ikametgahının olduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuru yapması yeterlidir. Bundan sonraki işlemler vakıf tarafından yürütülecektir. Vakıf gerekli araştırmayı yaptıktan sonra uygun gördüklerine maaş vermeye karar verir.

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz