Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Bedelli Askerlik Şartları Nedir? Bedelli Askerlik Kimleri Kapsıyor?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Bedelli Askerlik Şartları Nedir? Bedelli Askerlik Kimleri Kapsıyor?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Son günlerde bedelli askerlikle ilgili bir çok gelişme oluyor.Şu anki durumda bedelli askerlikten yararlanmak isteyen yaklaşık bir milyon kişi var.Bu kişilerin çoğu ailelerini bırakıp askere gitmek yerine askerliğini bedelli yapmak istiyor.Bu taleplerini de bir çok siyasi alanda dile getiren gençlerin bu dilekleri artık iyiden iyiye artıyor.Hükümet yetkililerinden de olumlu yanıtlar gelmeye başlayınca bedelli askerlik bekleyenlerin umutları daha da arttı.Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak?Bedelli askerlikten yararlanma şartları ne olacak?bedelli askerlik kimleri kapsıyor 2018?bedelli askerlik 2018 son dakika.bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak şart mı?bedelli askerlik ne kadar olacak?

Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Bedelli askerlik konusuna daha önce Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve gerekse de hükümet yetkilileri olumsuz bakıyorlardı.Ancak bedelli askerlikten yararlanmak isteyen gençlerden gelen talep doğrultusunda bakış açısı olumluya dönüştü diyebiliriz.Önceki konuşmalarında ERDOĞAN bedelli askerlik olabilir demişti ancak tarih vermemişti.Geçtiğimiz gün ise özel bir televizyonda seçim propagandası için konuşan ERDOĞAN,ilk kez somut olarak bedelli askerliğin çıkabileceğini söyledi.ERDOĞAN;“Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız” şeklinde cevap verdi.Bu da demek oluyor ki 25 Hazirandan sonra en kısa zamanda bedelli askerliğin çıkacağı düşüncesindeyiz.

Bedelli Askerlikten Yararlanma Şartları Nedir?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Daha önce çıkan Bedelli askerlikte bedelli askerlikten yararlanmak için bazı şartlar vardı.Dolayısıyla 25 hazirandan sonra çıkacak olan bedelli askerlikte de yine şartlar olacaktır.Peki bu şartlar neler olacak?Bu şartların neler olacağı şu an kesin değildir.Ancak 2014 yılında en son çıkan bedelli askerlikteki gibi şartların olacağını düşünüyoruz.Peki neydi bu şartlar:

İlk şart 27 yaşını doldurmuş ve 28 yaşından gün almış olmak gerekir,

-Bedelli askerlikten yararlanmak için 18 bin TL ödenmesi gerekir.

-Bedelli askerlik ücretinin peşin ödenmesi gerekir.Yani bedelli askerlik ücreti taksitle ödenemeyecek.

Bedelli Askerlik İçin Üniversite Mezunu Olmaya Gerek Var mı?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Dediğimiz gibi en son bedelli askerlik yasası 2014 yılında çıktı.2014 yılında çıkan bedelli askerlikte de 2 ana şart vardı.Bu ana şartların birincisi 27 yaşını doldurmuş olma , ikincisi ise 18 bin TL ödemek.Bu şartların haricinde başka şart yoktu.Bu şartlardan başka eğitim durumuna değinilmedi.Yani 2 yıllık veya 4 yıllık üniversitelerden mezun olanlar ile herhangi bir liseden mezun olanlar da bedelli askerlikten yararlanabilir.Yani bedelli askerlikten yararlanmak için üniversiteden mezun olmaya gerek yoktur.

Bedelli Askerlik İçin Bankalar Kredi Veriyor Mu?

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Bedelli askerlik çıktığı zaman bankalar kredi vermeye başlayacaktır.2014 yılında en son çıkan bedelli askerlikte bankalar bedelli askerlik için ihtiyaç kredisi vermeye başlamıştı.25 haziran sonrası da çıkması düşünülen bedelli askerlik yasası için de aynı durum geçerli olacak ve bankalar kredi verecektir.

Bedelli Askerlikte Son Dakika Gelişmesi.Şartlar Oluştu

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2018? Başbakan Binali YILDIRIM,bedelli askerlikle ilgili son gelişmeleri değerlendirerek bedelli askerliğin çıkacağını tekrar teyit etti.YILDIRIM,bedelli askerliğin en kısa zamanda çıkacağının müjdesini vererek şunları söyledi:“Bir birikim var bunu bedelli ile sadece çözmek mümkün değil. Bütün boyutları ile ele almak lazım. Bence şartlar oluştu.”

KYK Borcu Affı 2018. KYK Öğrenim Borçları Silinecek Mi?

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz