Emekliye Faizsiz Kredi 2018.Kimler Ne Kadar Alacak ?Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Emekliye Faizsiz Kredi 2018.Kimler Ne Kadar Alacak ?Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Çalışan herkesin en son amacı emekli olabilmektir.Bir çok çalışan emekli olup rahat ve dingin bir yaşam sürdürme telaşı içindedir.Ancak bir emekli olmak isteyen birisi için ortada acı bir gerçek var.Bu da emekli olduktan sonra yaşam standartları ve kalitesinin düşeceği gerçeği.Çünkü çalışan birisi emekli olduktan sonra şimdiki maaşından çok daha az maaş alacak.Bu da yaşam seviyesini daraltacak. Hükümet bunun için bazı sosyal yardımları hayata geçirmeye devam ediyor.İşte bu amaçla son günlerde dile getirilen bir konu ise, emeklilere faizsiz kredi verileceğidir.Peki emekliye nasıl kredi verilecek?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bankalarla Görüşülmeye Başlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu son günlerde dile getirilen emeklilere faizsiz kredi için hareket geçti.Son yıllarda nakit sıkıntısı çeken emekliler için bir umut doğdu.Sosyal Güvenlik Kurumu,  emeklinin nakit ihtiyacını karşılamak için ilgili bankalarla görüşmeye başladı.İlk olarak da kamu bankalarıyla görüşme başlandı.Bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa nakit sıkıntısı çeken emekliler, emekli maaşını aldıkları bankadan faizsiz kredi çekebilecek. SGK ile bankalar arasındaki görüşmelerin en kısa sürede tamamlanacağı düşüncesindeyiz.

Emekliler Faizsiz Krediyi Nasıl Alacak?

Dediğimiz gibi SGK ile bankalar arasındaki görüşmeler devam ediyor.Bu görüşmelerin sonucuna göre emekliler rahat bir nefes alacak.Peki emekliler ne kadar faizsiz kredi çekebilecek?Nakit ihtiyacı olan emekliler , maaşını aldığı bankadan maaşının 10 katına kadar kredi çekebilecek.Diyelim ki 1500 TL emekli maaşınız varsa bunun 10 katı olan 15000 TL ‘ye kadar bankadan faizsiz kredi alabileceksiniz.Bu çektiğiniz para da maaşınızdan her ay sizi yormayacak şekilde kesilecektir. SGK ilk olarak kamu bankalarıyla görüşecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kendisi De Kredi Verebilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu bankalarla görüşerek faizsiz kredinin yollarını arayacak.Bunun haricinde SGK’nın kendisinin de faizsiz kredi vermesi gündemde.Buna göre, SGK nakit sıkıntısı çeken emekliler için avans sistemini devreye sokacak ve bankaların 10 katına kadar verdiği krediyi 3 katına kadar verecek.Yani, diyelim ki 1500 TL emekli maaşınız varsa SGK’dan 4500 TL’ye kadar avan alabileceksiniz.Bu avansı da 36 taksitte ödeyebileceksiniz.Bu durumda aylık taksitiniz 125 TL olacaktır.

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. 25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımları Nasıl Emekli Olacak?

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu?

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz