Kredi Yapılandırma 2018. Hangi Borçlar Yapılandırma Kapsamında Olacak?

Kredi Yapılandırma 2018. Hangi Borçlar Yapılandırma Kapsamında Olacak?

Kredi Yapılandırma 2018.  Kredi borcu olan bir çok kişi için bugün çok önemli bir haber geldi. Bu habere göre, bankalara borcu olan ve ödemekte zorluk çeken kişiler için yapılandırma olacak. Peki hangi borçlar yapılandırma kapsamında olacak? Tüm bankalar kredi yapılandırması yapacak mı? Banka yapılandırma 2018. Hangi krediler yapılandırma olacak 2018?

Kredi Payı Yüzde 90 Olan Bankalar İçin Yapılandırma Geldi

Kredi Yapılandırma 2018. Türkiye Bankalar Birliği’nin bugün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekildeydi: “Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması, toplam kredilerdeki payı yaklaşık yüzde 90 olan banka ve diğer finansal kuruluş tarafından 19 Eylül itibarıyla imzalanmış ve uygulamaya girmiştir” denildi.Açıklamada ayrıca kalan bankalarında da en kısa sürede bu anlaşmayı imzalayacakları söylendi.

Kredi Yapılandırmasından Kimler Yararlanacak?

Kredi Yapılandırma 2018. Türkiye Bankalar Birliğinin internet sitesinde yapılan açıklamada, anlaşmanın amacına da değinildi.Yapılan açıklamada;”Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasının amacı gelir-gider dengesi geçici olarak bozulduğu için borçlarını vadelerini ödemekte zorlanan işletmelere destek olmaktır. Bu sayede, borçlarının yeniden yapılandırılması veya yeni bir itfa planına bağlanması sonucunda borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanacağı tespit edilen işletmelerin ekonomik faaliyetlerinin sürdürülerek nakit akımlarının düzenlenmesine ve yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olunacaktır.”denildi.

Bu açıklamadan yola çıkarak kredi yapılandırma anlaşmasının asıl amacı zor durumda kalan işletmelere destek olmaktır.Yani şu an için sadece işletmeler için yapılmış olan bir anlaşmadır.

Bireysel Krediler İçin Yapılandırma Olacak Mı?

Kredi Yapılandırma 2018. Bugün yapılan açıklamada yapılan anlaşmanın sadece işletmeleri kapsadığı beyan edilmiştir.Yani şu an için için mevcut koşullarda bireysel kredi çeken müşteriler için değil.Ancak günümüz ekonomik koşullar dikkate alındığında aynı sorunun sadece işletmeler için değil,  bireysel krediler için de söz konusu olduğu aşikardır.Özellikle konut kredileri ve bireysel kredilerdeki faiz artışıyla kimse bankalardan krediye yaklaşamamaktadır. Bu yüzden işletmeler için uygulanan bu yapılandırma anlaşmasının en kısa sürede bireysel müşteriler için de uygulanacağını düşünüyoruz.

Konut Kredi Faizleri Düşecek Mi?Konut Kredi Faizleri 2018

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Son Dakika Sicil Affı

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz