Memur Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Enflasyon Farkı Ne Kadar? Memur Maaş Zammı 2019

Memur Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Bilindiği gibi yapılan toplu sözleşme hükümlerine göre, memurların enflasyondan etkilenmemesi için kararlar alınmıştı. Buna göre, enflasyon oranı memur maaş zammından fazla olursa aradaki fark enflasyon farkı olarak memur maaşlarına ekleniyor. Buna göre her 6 ayda bir memurlar, oluşan enflasyon farkını ek olarak alıyorlar.2018 yılının son günlerinde 2019 yılı için memurlar ne kadar enflasyon farkı alacaklarını merak etmektedir. 2019 enflasyon farkı ne kadar? memurlar ne kadar zam alacak 2019?Aralık ayı enflasyonu yüzde kaç çıktı? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kasım Ayı Enflasyonu Ne Kadar Oldu?

Memur Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Memurların 2019 yılında enflasyon farkı almaları için temmuz , ağustos, eylül,ekim,kasım ve aralık aylarının enflasyon oranlarının bilinmesi gerekir.Her ayın enflasyon verisi o ayın ilk iş günü açıklanıyor.Aralık ayının ilk iş günü olan 3 aralıkta da kasım ayı enflasyon oranı açıklandı.Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre enflasyon kasım ayında yüzde 1,44 oranında düştü.Bu düşüş memurun enflasyon farkı için de düşüş anlamına geliyor.

Şu Anda Memurlar İçin Yüzde Kaç Enflasyon Farkı Oluştu?

Memur Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Yılın son çeyreğinde her ay artış gösteren enflasyon kasım ayında düşüş gösterdi.Bu düşüşün en büyük sebebi hükümetin almış olduğu enflasyonla mücadeledir.Bilindiği gibi enflasyonla topyekün mücadele kapsamında bir çok üründe gözle görülür indirime gidildi.Kasım ayına kadar memurların alacağı enflasyon farkı, maaş zammıyla birlikte yüzde 12,58 idi.Ancak kasım ayı enflasyon rakamı açıklanınca bu rakam yüzde 1,44 azalışla birlikte yüzde 11,14 oldu.Yani, aralık ayı enflasyon rakamı hariç şu andan alınacak zam oranı toplamda yüzde 11,14’tür.Kesin rakamlar ise aralık ayın enflasyon verisi açıklandıktan sonra belli olacaktır. Aralık ayı enflasyon rakamı ise ocak ayının ilk günlerinde açıklanacak.

Aralık Ayı Enflasyonu Yüzde Kaç Çıktı?

Memur Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Enflasyon rakamları her ayının ilk günlerinde açıklanıyor.Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aralık ayının enflasyon verisi de 1 ocak 2019, 2 ocak 2019 veya 3 ocak 2019 tarihinde açıklanacak.Bu rakamlardan sonra ise memurların ne kadar maaş zammı alacağı ortaya çıkacak.Zamlı maaşlar da 15 ocak tarihinde hesaplara yatacak. Ayrıca 15 ocakta, 15 günlük maaş farkı da ayrıca maaşlara yatacak.Ancak bu maaş farkı bir kereye mahsus olmak üzere yatacak. Aralık ayı enflasyon oranı için sitemizi takipte kalın.

Her Memura 3600 Ek Gösterge. 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak?

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz