Müjde Emekliye İkramiye Mecliste Kabul Edildi 2018

Müjde Emekliye İkramiye Mecliste Kabul Edildi 2018

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi bin lira ikramiye verilmesini düzenleyen Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Meclis Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edilerek Meclise sunuldu.

Kabul edilen madde ile önümüzde ki Ramazan Bayramından başlamak üzere bundan sonraki dini Bayramlar öncesi Emeklilere Bin Lira emekli İkramiyesi ödenecek.

Emekli İkramiyesinden Kimler Yararlanacak

Yapılan düzenleme ile ilgili bilgi veren Maliye Bakanı Naci AĞBAL düzenleme ile ilgili olarak Plan Bütçe Komisyonunda Verdiği bilgilerde ” 12,3 emeklimiz bu uygulamadan yararlanacak. Düzenlemenin maliyeti 22,3
milyar lira. ” sözlerini söyledi.

Emekliye  Ramazan Kurban Bayramı İkramiyesinden Kimler Yararlanacak

Maliye Bakanı Naci AĞBAL düzenleme ile ilgili olarak Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada emekliye bayramda ikramiyeden kimlerin yararlanacağını tek tek saydı.

Bunlar :

  • Tüm SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri,
  • Şehit yakını ve gaziler,
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan erbaşlar,
  • Geçici köy korucuları, Şeref aylığı sahipleri,
  • Şampiyon sporcular,
  • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
  • Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri,

Ramazan ve Kurban Bayramlarında, bayramdan önce biner lira emekli ikramiyesi ödemesinden yararlanacaklar.

Emekliye Bayram İkramiyesi İlk Ne Zaman Ödenecek ?

Maliye Bakanı Naci AĞBAL “İlk defa uygulamaya bu Ramazan Bayramı’ndan önce başlıyoruz, her hâlde haziranın başında bu ödemeler hak sahiplerine yapılmış olacak.” dedi. sözlerinin devamında ” Böylelikle bütün emeklilerimize yıllık iki bin liralık bir artış yapmış olacağız. Aylık olarak düşünecek olursak da bütün emeklilerin emekli aylıklarına da 166 lira civarından bir artış yapmış olacağız.” Sözlerini söyledi.

Emekliye Bayram İkramiyesi Nereye Yatacak Nereden Alınacak ?

Emeklilere ilki Ramazan Bayramından önce haziran başı gibi yatacak olan ikramiye maaş çektikleri banka hesaplarına yatacak. Maaşlarını çektikleri şubeden veya Bankamatik kartları ile ikramiyelerini çekebilecekler.

Emekliye Bayram İkramiyesi için Başvuru Yapılacak mı ?

Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilmeye başlanacak olan biner lira bayram ikramiyesi için hiçbir yere başvuru yapılmayacak. Direk emeklilerimizin hesaplarına yatacak.

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz