Seçim Parası Yattı Mı 2019? Seçim Parası Nereden Alınacak 2019?

Seçim Parası Yattı Mı 2019? Seçim Parası Nereden Alınacak 2019?

Seçim Parası Yattı Mı 2019?  31 Mart 2019 yerel seçimler için artık son günlere gelindi.Belediye başkanı ve mahalle muhtarlarının belirleneceği 31 mart yerel seçimlerinde görev alacaklar da belli olmaya başladı.Hatta görev alacaklara tebligatlar da yapıldı. 31 mart yerel seçimlerinde görev alacaklara ne kadar ücret ödenecek? Seçim paraları yattı mı 2019?Seçim paraları nereden alınacak?sandıkta görevli memur üye ne kadar alacak 2019?sandık başkanı ne kadar alacak?sandık görevlisi ücret sorgulama..

Sandıkta Görev Alanlar Ne Kadar Ücret Alacak?

Seçim Parası Yattı Mı 2019?  31 Mart yerel seçimlerinde görev alacak olan sandık görevlilerinin ne kadar alacağını Yüksek Seçim Kurulu geçtiğimiz günlerde açıkladı.Buna göre eğitim verilen sandık başkanları 4 yevmiye, eğitim verilen memur üye 3 yevmiye ve siyasi parti üyelerine ise 1 yevmiye ücret ödenecektir. Yevmiye ücretleri YSK tarafından belirlenen miktarlar üzerinden ödenecektir.Buna göre;

  • Eğitim verilen sandık kurulu başkanlarına 4  yevmiye (124×4= 496 TL),
  • Eğitim verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 3 yevmiye (124 X 3= 372 TL),
  • Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 3 yevmiye  (115 X 3= 345 TL),
  • Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 2 yevmiye (115 X 2= 230 TL),
  • Siyasi parti üyelerine (müşahitlere)  1 yevmiye  (115×1= 115 TL) ödeme yapılacak

Sandıkta görevli olacak olan sandık başkanları ve memur üyelere verilecek olan kurs(eğitim) tarihi 29 mart 2019’dur.Bu tarihte kursa katılmayan görevli hakkında yasal işlem başlatılır.

Sandık Ücretleri Yattı Mı?

Seçim Parası Yattı Mı 2019?  Seçim günü görevli olan sandık başkanlarının sorumlulukları oldukça fazladır.Bu sorumluluklardan birisi de seçim günü görevli olan memur üye ve siyasi parti üyelerinin hesap numaralarını alarak seçim kuruluna vermektir.Sandık başkanına verilen 4 nolu bordro  sandık kurulu tarafından TC Kimlik no, hesap numarası ve gerekli imza ile doldurularak ilçe seçim kuruluna verilir.Eğer bu işlem sandık başkanı tarafından yapılmazsa ödemelerde sıkıntı olacaktır.Bu belgenin ile seçim kuruluna verilmesiyle birlikte 31 mart seçim ücretleri yaklaşık 15 gün içinde ödenmeye başlar.Buna göre en geç 1 Mayıs 2019 tarihine kadar seçim ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

Sandık Ücretleri Hangi Bankaya Yatmaktadır?

Seçim Parası Yattı Mı 2019?  Sandıkta görevli olanların merak ettiği konulardan birisi de seçim parasının hangi bankaya yatacağıdır. Sandık başkanı tarafından ilçe seçim kuruluna verilen 4 nolu bordroda yer alan kişilerin hesap numarası kurulca alınarak işlem yapılır.  Daha önce yapılan tüm seçimlerde sandık ücretleri Ziraat Bankası tarafından ödenmektedir.Sandıkta görev alan sandık başkanı,memur üye ve siyasi parti üyeleri TC kimlik numarasıyla birlikte herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek paralarını aldılar.31 Mart yerel seçimlerinde de görevli kişiler TC kimlik numarasıyla birlikte herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip paralarını alabilirler.

YSK tarafından Ödenecek Tüm Ücretlerle İlgili Karar

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz