Son Dakika. Geliri Olmayanlara Yardım. Başvurular Nasıl Yapılacak?

Son Dakika. Geliri Olmayanlara Yardım. Başvurular Nasıl Yapılacak?

Geliri Olmayanlara Yardım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, bugün yapılan kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.ERDOĞAN, açıklamalardan birini de hiç bir geliri olmayan vatandaşlar adına yaptı.Peki Cumhurbaşkanı ne dedi?Gelir olmayan vatandaşlar için başvurular nasıl olacak?Başvuru için nereye başvurulacak? Başvuruda neler istenecek?

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Ne Dedi?

Geliri Olmayanlara Yardım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN 6 nisan 2020 pazartesi günü kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada bir çok konuya değindi.Bu konulardan birisi de sosyal yardımlar konusuydu.ERDOĞAN, ‘Özellikle geliri olmayan, yevmiye, günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan ve hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir. İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin.” dedi dedi.

Kimler Yardımdan Yararlanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN yaptığı konuşmayla maddi destek verileceğini söyledi.Peki yapılacak olan bu destekten kimler yararlanabilecek?

hiçbir geliri olmayanlar,

-yevmiyeyle çalışan,

-günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olanlar bu yardımdan yararlanabilecekler.

Maddi Destek İçin Başvurular Nereye Yapılacak?

Cumhurbaşkanı RECEP Tayyip ERDOĞAN’ın  söylediklerinden yola çıkarak başvurular 3 farklı yere yapılacaktır.

1)illerde sosyal politikalar il müdürlüklerine başvuru yapılacaktır.(başvurular telefonla veya şahsen olacaktır)

2)ilçelerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılacaktır.(başvurular telefonla veya şahsen olacaktır)

3) e devlet üzerinden arama yerine Alo 183 Sosyal Destek Başvurusu ve Takibi yazarak açılan ekrandan başvuru yapılacaktır.

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz