Son Dakika. Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? Vergi Dairesi Veznelerinde Gece Mesaisi

Son Dakika. Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? Vergi Dairesi Veznelerinde  Gece Mesaisi

Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? 7143 sayılı yapılandırmadan dolayı son günlerde vergi dairelerinde hareketlilik hakim. Vergi borçlarını yapılandıran mükellefler bu borçların ödemesi için adeta vergi dairelerine akın ediyorlar. Vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşurken bazı mükellefler ise ödeme yapamadan ertesi gün tekrar geliyor. Durum böyle iken Gelir İdaresi Başkanlığı , vergi dairelerindeki yoğunluğu azaltmak için bir takım önlemler almaya devam ediyor. Peki yapılandırmanın son günü olan 1 ekim tarihinde vergi dairesi vezneleri saat kaça kadar açık kalacak? vergi dairesi veznelerinde yapılan ödeme sisteme hemen düşer mi? vergi dairesi gece açık kalacak mı?

Vergi Yapılandırmada Peşin ve İlk Taksit Ödeme İçin Son Gün 1 Ekim

Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? 7143 yapılandırmada peşin veya taksitli ödemek için ilk taksitin son ödeme günü 1 ekim 2018 tarihidir.30 eylül günü hafta sonuna geldiği için 1 ekim son gündür.Bu tarihe kadar ödemeleri vergi dairesi veznelerinden ve www.gib.gov.tr adresine girerek interaktif vergi dairesinden yapabilirsiniz.Vergi dairesi veznelerinden yapacağınız ödemeler bilindiği gibi peşin yapılır. İnteraktif vergi dairesinden ise kredi kartıyla ödeme yapılabilir. İnteraktif vergi dairesinden ödeme yapmak için kayıt olmanıza da gerek yok.Tecil dosya numarası ile ödeme yapabilirsiniz.

Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık?

Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? Vergi daireleri yapılandırılan borcun tahsili için birinci derece yetkili kurumdur.Yani ödemeler rahatlıkla vergi dairelerine yapılabilir.Hatta hangi vergi dairesine borcun olduğunun önemi yoktur.Yani her vergi dairesine ödeme yapılabilir.Durum böyle olunca vergi dairelerinin yoğun günlerden birisini yaşayacağı kesin.Bu yüzden vergi daireleri 1 ekim 2018 günü gece saat 21:00’a kadar tahsilat yapabilecek.Yani bu saate kadar tüm vergi dairelerinden ödeme yapabilirsiniz.Bu konuyla ilgili herhangi bir resmi yazı tüm vergi dairelerine de ulaştı. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden de konuyla ilgili açıklama yapılarak, vergi dairelerinin gece 21:00’a kadar açık olacağı duyuruldu.  vergisitesi.com ekibi olarak 1 ekim pazartesi gününü kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yapılandırılan Borç Bankalara Ödenir Mi?

Vergi Daireleri 1 Ekimde Kaça Kadar Açık ? 7143 Sayılı kanunla yapılandırılan borç için bir çok ödeme kanalları bulunmaktadır.Bunlardan birisi de bilindiği gibi bankalardır.Yani yasal olarak bankaların vergi borçlarını alma zorunluluğu vardır.Ancak uygulamada durum böyle değildir.Çoğu banka, yapılandırılan borcun ödenmesi için bankalara gidildiğinde mükellefleri yetkili değiliz diyerek geri göndermektedir.İş yükü yoğunluğunun fazla olduğunu öne süren bankalar tahsilat yapmamaktadır.Normalde tecil dosya numarası ile bankalara ödeme yapılabilir.

Yapılandırma ödeme süresi uzatıldı mı? 7143 vergi yapılandırma ödeme

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi?

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz