Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Yapılandırma Nasıl Yapılacak?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Yapılandırma Nasıl Yapılacak?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Başbakan Binali YILDIRIM vergi borçlarında yapılandırma olacağını, vergi affı olacağını daha önceki konuşmalarında söylemişti.YILDIRIM’ın açıklamalarından sonra bir çok hükümet yetkilisi de bu konuda görüşlerini belirtmişti.Nihayetinde 18 mayıs 2018 yılında içinde trafik para cezası affını da barındıran 7143 sayılı kanunla vergi affı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.Trafik para cezası affı için bazı şartların olduğunu şimdiden söylemekte fayda var.Bu yazımızda trafik para cezası olan ve 7143 sayılı kanun kapsamında hangilerin yapılandırılacağına değineceğiz.

Trafik Para Cezaları Affı Hangi Tarihleri Kapsıyor?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru.7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırmadan yararlanmak için trafik cezasının kesinleşmesi gerekir.Yani kesinleşmeyen, yeni yenilen ceza 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırılamaz. Kesinleşen cezalarında da tarihi önemlidir.31 Mart 2018 tarihinden önce yenilen trafik para cezaları bu kapsamda yapılandırılabilir.

Trafik Para Cezası Yapılandırmasını İnternetten Yapabilir Miyim?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Trafik para cezası yapılandırmasını vergi dairesine gidip oradan yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de rahatça yapabilirsiniz.İnternet üzerinden www.gib. gov.tr adresinden ineraktif vergi dairesi aracılığıyla yapılandırma yapabilirsiniz.Bu adrese girdiğinizde, yapılandırma için  sizden  e- devlet ile şifre girişi yapmanızı isteyecek. E-devlet ile giriş yaptığınızda ise sizin yapılandırmaya hangi borçlarınızın girdiği ortaya çıkar ve başvuruyu buradan yaparsınız.İnternet üzerinden başvuru yapmak için detayları  İnternetten Yapılandırma Nasıl Yapılır?Vergi Yapılandırma Başvuru 2018    yazımızda bulabilirsiniz.

İnternetten Başvuru için tıklayınız.

Trafik Para Cezası Yapılandırma İçin Hangi Vergi Dairesine Gitmeniz Gerekir?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Trafik para cezalarında 7143 sayılı kanuna göre yapılandırma yapmak için normal şartlarda plakanın bağlı olduğu vergi dairesine gitmeniz gerekir.Ancak bu yapılandırmada Gelir İdaresi Başkanlığı değişik bir sistem uygulayarak kolaylık getirdi.Buna göre herhangi bir vergi dairesine giderek, yapılandırma dilekçesini ilgili vergi dairesi adına doldurup bu dilekçeyi  oradaki memura vermeniz yeterlidir.Memur da bu dilekçeyi ilgili vergi dairesine sistem üzerinden gönderir ve ilgili vergi dairesi yapılandırma işleminizi yapar.Yani sizin gitmenize gerek kalmadan vergi daireleri sistem üzerinden sizin işlemlerini halledecektir.

Trafik Para Cezalarında Yapılandırmada Hangi Avantajlar Vardır?

Trafik Cezaları Yapılandırma 2018 Başvuru. Yapılandırmanın  bir çok avantajı olacaktır. buna göre;

  • Yapılandırma yapıldığında Trafik cezası borçlarının gecikme zammı ve faiz tutarlarının tamamı silinecek. Anapara tutarının ise %75’i tahsil edilecek. Peşin ödeme seçeneği seçerseniz sadece cezanın %75’lik kısmını ödeyerek borcun tamamından kurtulabilirsiniz.
  • Dilerseniz trafik cezası borçlarınızı 36 aya kadar taksitle de ödeyebilirsiniz. Taksitle ödeme seçtiğinizde de trafik cezasının anapara tutarının yarısı üzerinden hesaplama yapılır. Seçtiğiniz taksit sayısına göre enflasyon ve taksit farkı hesaplaması yapılır ve buna göre yapılandırmanız yapılır.
  • Dilerseniz borcunuzu 6,9,12 ve 18 taksit seçenekleri ile yapılandırıp taksitle ödeyebileceksiniz. Taksit ödemeleri iki ayda bir yapılacak.

Son Dakika.Trafik Para Cezalarına Anapara İndirimi.HGS Cezalarında Yüzde 60 İndirim Olacak

7143 Sayılı Kanunla Trafik Cezası Taksitlendirme Nerede Yapılır?Trafik Cezaları Taksitlendirme 2018

Trafik Cezaları Affı Hangi Tarihleri Kapsıyor?Trafik Cezası Affı Ne Zaman 2018?

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz