Trafik Cezası Sorgulama 2019. Trafik Cezası Nasıl Ödenir 2019?

Trafik Cezası Sorgulama 2019. Trafik Cezası Nasıl Ödenir 2019?

Araç sahiplerinin başına gelebilecek en büyük olay belki de yenilen trafik cezasıdır.Çoğu trafik cezalarından haberimiz olmasına rağmen bazı trafik cezaları vardır ki bu cezaların sonradan farkına varırız.Peki trafik cezalarını nasıl öğrenebilirim? Hangi cezayı ne zaman nerede yediğimi nasıl bilebilirim? trafik cezası sorgulama 2019.Trafik para cezasını nereye nasıl öderim? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama 2019

Trafik cezalarının çoğu direkt polis tarafından tebliğ edilir.Yani cezayı yediğinizde trafik cezası size bu cezayı tebliğ eder ve bu cezayı 15 gün içinde öderseniz erken ödeme indiriminden yararlanırsınız uyarısında bulunur.Bunun haricinde bazı cezalar da vardır ki bu cezalar size sonradan tebliğ edilir.Yani bu cezalar arkadan gelen cezalardır.Arkadan gelen trafik cezalarının bazıları size ulaşmayabilir.Bunun sebebi muhtara verilen cezaların muhtarın bunu unutmasından dolayı size ulaşmamasıdır.Peki trafik cezasının olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz? Bunu öğrenmenin en kolay ve kısa yolu e devlettir. E devlet şifresiyle giriş yapıldığında  trafik cezalarını görebilirsiniz.Bunun haricinde bir diğer yol ise Gelir İdaresi Başkanlığı sitesindeki interaktif vergi dairesidir. İnteraktif vergi dairesine giriş yaparak da trafik cezası dahil tüm vergi borcunuzu görebilirsiniz.

Trafik Cezası Nereye Ödenir?

Trafik cezasının ödemenin bir çok farklı yolu vardır.Bunlardan ilki vergi daireleri vezneleridir. Herhangi bir vergi dairesine ceza tutanağıyla giderek plakanın söylenilmesi halinde trafik cezası ödenebilir.Bunun dışında diğer bilen yol ise bankalardır.Anlaşmalı bankalara giderek ödeme yapabilirsiniz.Diğer ödeme yolu ise ptt şubeleridir.Bunun dışında bankaların internet şubelerinden ve mobil şubelerinden trafik cezası ödenebilir.Bir diğer ödeme yolu da Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesidir.Sitenin interaktif vergi dairesi kısmına giriş yapılarak trafik cezası rahatlıkla ödenebilir.

Trafik Cezaları Kredi Kartıyla Ödenir Mi?

Trafik cezaları kredi kartıyla ödenebilir.Bankalardan yapılan ödemelerde ve bankaların internet sitelerinde yapılan ödemelerde kredi kartı geçerli olur.Ancak, vergi dairesi veznelerinde yapılan ödemelerde kredi kartı geçerli değildir.Vergi dairelerinde peşin ödeme yapılabilir.Ancak Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesindeki interaktif vergi dairesinden yapılan ödemelerde de kredi kartıyla ödeme yapılabilir.

Yeni Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu? Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Erken Ödeme 2019. Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi Ne Kadar? Ödeme Nereye Yapılır?

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019

 

 

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz