Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Son Dakika Sicil Affı

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Son Dakika Sicil Affı

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar bir takım prosedürleri yerine getirmek zorundadır.Bankalar kredi verirken kredinin geri ödenme olasılığını düşünmek zorundadır.Yani verilen kredinin geri dönüşümü olmak zorundadır.İşte bu yüzden bankalar özellikle sicili bozuk olmayan vatandaşlara kredi vermek isterler.Peki kredi sicili iyi olmayan vatandaşlar hiç mi kredi çekemeyecek?Bunun için hiç mi bir düzenleme bulunmuyor?Yeni bir sicil affı gündemde var mı? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

2017 Kredi Sicil Affı

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? 2017 yılında kredi sicil affı söylentilerinden sonra vatandaşlardan da gelen taleple kredi sicil affı uygulandı. Bilindiği gibi kredi borcunu ödemeyen kişiler 5 yıl süreyle kara listeye girer ve 5 yıl boyunca herhangi bir kredi çekemezler. Kredi borcunu ödemeyip kara listeye düşen vatandaşlar, sicil affının resmi gazetede yayınlanmasından sonra adeta bankalara akın etti. Bankalarla mevcut borçların yapılandırılması konusunda anlaşmaya varan vatandaşlar, borcun peşin ödenmesi veya 6 ay içinde yapılandırılması halinde kara listeden çıkmıştı. Kara listeden çıkan vatandaş ise 5 yılı beklemeden istediği krediyi çekecek hale gelmişti.

Bankalar Kredi Sicil Affını Uyguladı Mı?

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Sicil affının resmi gazetede yayınlanıp uygulamaya konulmasını bekleyen vatandaşlar , kredi sicil affının resmi gazetede yayınlanmasından sonra açıkçası umduğunu bulamadı. Çünkü çoğu banka herhangi bir talimat gelmedi diyerek yasayı uygulamaya koymadı. Uygulamaya koyan bankalar ise borcun ödenmesine rağmen kara listeden çıkarma işlemini gerçekleştirmedi. Yani kısacası vatandaş umduğunu bulamadı. Hal böyleyken kredi çekemeyen vatandaş yine borç içinde yaşamını devam ettirdi.

Yeni Bir Kredi Sicil Affı Olacak Mı?

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? 2017 yılındaki kredi sicil affından bir çok vatandaş yararlanamadı. Bu bir gerçek. Herhangi bir ihtiyaç için kredi çekmek isteyenlere ise kara listede olduğu söylenerek kredi verilmiyor. Peki yeni bir sicil affı olacak mı? Son günlerde piyasalardaki dar boğazdan dolayı para dolaşımı azalmıştır. Kredi faiz oranlarından dolayı kimse kredi çekmek istemezken, kara listede olanlar ise yeni bir sicil affıyla rahat nefes almak istiyor.Bundan dolayı yakın bir zamanda kapsamlı bir sicil affı olacağı düşüncesindeyiz. Özellikle ekim ayında açılacak olan TBMM’de bu konunun bir çok milletvekili tarafından dile getirileceğini öngörüyoruz.

Konut Kredi Faizleri Düşecek Mi?Konut Kredi Faizleri 2018

Fikrini Paylaş

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmaz