1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Bağkur Primleri Nereye Ödenir?

2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Bağkur Primleri Nereye Ödenir?

2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Bağkur primleri için aralık ayı önemlidir.Çünkü, aralık ayında toplanan asgari ücret komisyonunda asgari ücrete karar verilirken,bununla birlikte bağkur primleri de netleşmeye başlar.Asgari ücretin belli olmasıyla birlikte 1 ocak-31 aralık 2019 tarihleri arasındaki bağkur primleri belli olacak. Bağkur primi 2019 da ne kadar olacak? tarım bağkuru-çiftçi bağkuru- esnaf bağkuru 2019? bağkur primleri nereye yatıyor?

Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Esnaf Bağkur Primi 2019 Ne Kadar?

2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Esnaf bağkur primlerinde primlerin düzenli ödenip ödenmemesi önemlidir.Çünkü esnaf bağkurunu düzenli ödeyen ve geçmişe dönük borcu olmayan kişiler,primlerini indirimli öderler.Geçmişe dönük borcu olan ve primlerini düzenli ödemeyen esnaflar ise bağkur primini normal miktarda öderler.Buna göre;

Bağkur primini düzenli ödeyen ve geçmiş borcu olmayan esnafın 2019 yılında ödeyeceği en düşük bağkur primi yaklaşık 720 TL‘dir.

Bağkur primini düzenli ödemeyen ve geçmiş borcu olan esnafın 2019 yılında ödeyeceği en düşük bağkur primi yaklaşık 840 TL‘dir.

Tarım Çiftçi Bağkur Primi 2019 Ne Kadar?

2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Tıpkı esnaf bağkurunda olduğu gibi çiftçi bağkurunda da primlerini düzenli ödeyen ve geçmiş borcu olmayan çiftçiler primlerini indirimli olarak öderler.Buna göre;

– Bağkur primini düzenli ödeyen ve geçmiş borcu olmayan çiftçilerin 2019 yılında ödeyeceği en düşük tarım-çiftçi bağkur primi yaklaşık 623 TL‘dir.

Bağkur primini düzenli ödemeyen ve geçmiş borcu olan çiftçilerin 2019 yılında ödeyeceği en düşük tarım-çiftçi bağkur primi yaklaşık 730 TL‘dir.

İsteğe Bağlı Bağkur Primleri Ne Kadar 2019?

Esnaf ve Tarım bağkurunun aksine isteğe bağlı bağkur primlerinde herhangi bir indirim uygulanmaz.Buna göre;

İsteğe bağlı bağkur primi aylık en düşük 780 TL, en yüksek ise 5.850 TL‘dir.

Tüm bu prim tutarları tahmini olarak yazılmıştır.Kesin ve net miktarlar, 2019 yılı asgari ücret komisyonun vereceği 2019 yılına ait asgari ücret tutarına göre belli olacaktır.Kesin rakamlar açıklandıktan sonra oluşacak bağkur primlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Bağkur Primleri Nereye Ödenir?

2019 Bağkur Primi Ne Kadar? Bağkur primleri bankalar PTT aracılığıyla ödenebilir.Ayrıca mobil bankacılık ve cep şubeleri yardımıyla da prim ödemeleri yapılabilir.Primlerin ödeneceği bankalar aşağıdaki gibidir:

-Ziraat Bankası,

-Vakıfbank

-Halk Bankası

-Akbank

-Anadolu Bank

-Denizbank

-Finansbank

-Fortis Bank

-Garanti Bankası

-ING Bank

-İş Bankası

-Şekerbank

-TEB

-Tekstil Bank

-Yapı Kredi Bankası

SGK Prim Borçlarına Taksitlendirme. Taksitlendirme Nasıl Olacak?

2018 Torba Yasa İle Gelen SGK Teşvikleri Resmi Gazetede Yayınlandı

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap