1. Ana Sayfa
  2. Vergi Mevzuat Değişiklikleri
  3. 2021 Yılı için Vergi Daireleri Çalışma Saatleri

2021 Yılı için Vergi Daireleri Çalışma Saatleri

Pandemi döneminin devam ettiği 2021 yılında kısıtlamalar- sokağa çıkma yasakları ve çalışma vergi daireleri çalışma saatleri de süre – saat ve dönem olarak değişiklik göstermektedir. Vergi daireleri pandemi sürecinde açık olmakla birlikte çalışma saatleri ve süreleri değiştiği için her vergi dairesinde daha fazla yoğunluk oluşmasını engellemek için çalışma saatlerinde düzenlemelere gidilmiştir.

2021 yılında Vergi Daireleri Açık mı?

Evet vergi dairleri açık ve tüm işlemler kısıtlama olmadan devam etmektedir.

Vergi Daireleri Çalışma Saatleri Nedir?

Sabah 8:00 ‘da açılır pandemi süresince açılış sürelerinde bir değişiklik yoktur.

Vergi Daireleri öğle Arası Saat Kaç?

Vergi dairlerinde diğer tüm resmi devlet dairelerinde olduğu gibi öğle arası çalışma saatleri 12.30 ile 13.30 arasındadır.

Pandemi’de 2021 Yılında Vergi Daireleri Çalışma Saatleri

Vergi daireleri de diğer özel veya kamu kurumları gibi faaliyete devam etmektedir. 22 Mart 2020 Pazar günü Resmi Gazetede Yayınlanan Genelgeyle kamuda esnek çalışma modeline geçilmiştir.

Bu nedenle çalışma saatleri aynı olsa da personel sayısı azalmıştır.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Pandemi sürecinde Vergi dairesinin çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik yoktur. Vergi dairelerinin çalışma saatleri genel olarak sabah 8:00-17:00 arasıdır. Veznelerin çalışma saati ise 16:00′ da sona erer. Ancak bazen illerde valilik emriyle bu saatlerde oynama yapılabiliyor. Bu değişiklik ise yarım saat erken ve yarım saat geç şeklinde olabiliyor.

Vergi Daireleri Vezneleri Açık Mı?

2021 yılında genel bir kısıtlama olmadığı sürece pandemi süresince vezneler açıktır. Ancak daha hızlı bir şekilde ve vergi dairesine gitmeden ödeme yapmak hem sizin sağlığınız için hem de vakit kaybetmemek için daha iyi olabilir. Bu nedenle Vergi ödemelerini online olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap