1. Ana Sayfa
  2. Emeklilik
  3. 25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. 25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımları Nasıl Emekli Olacak?

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. 25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımları Nasıl Emekli Olacak?

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. Ev hanımı olmanın belki de en kötü tarafı düzenli bir paranın gelmemesidir .Bunun haricinde doğal olarak da emekli olma şansları yoktur. Ancak son zamanlarda ev hanımlarına emeklilik konusu bir çok kez gündeme geldi. Peki 25 yıl evli kalan ev hanımları için emeklilik nasıl oluyor? 25 yıl evli kalanlara emeklilik ne zaman olacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımlarına Emeklilik İçin Yasa Teklifi Verildi

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. Geçtiğimiz yıl yani 2017 yılında ev hanımlarına emeklilik konusu sıkça dile getirildi.Öyle ki çoğu ev hanımı emekli olduktan sonraki hayatları için planlar yapmaya bile başladı.Peki ev hanımlarını böyle umutlandıran olay neydi?2017 yılında  CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nafi KARA Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ev hanımlarını ilgilendiren konularda yasa teklifinde bulundu.Milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisine  verdiği teklifte 25 yıl evli kalan ev hanımlarına bazı şartları taşıması durumunda emekli olabileceğini öngörüyordu.Peki ev hanımları hangi şartlarda emekli olabilecek?

25 Yıl Evlilikte Emekli Olmanın Şartları 2018

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. 2017 yılında TBMM’ye verilen teklifle birlikte ev hanımlarının emekli olması amaçlanmaktadır.Tabi verilen bu teklifte bazı şartların olması gerekmektedir.Buna göre 25 yıl evli kalan ev hanımlarının emekli olabilmesi için;

Daha önceden herhangi bir sigorta girişinin olmaması gerekir.Bu girişin SSK,Bağkur veya Emekli Sandığı olması fark etmez.

Toplam evlilik süresinin 25 yıldan fazla olması lazım.Burada dikkat edilmesi gereken tarih, resmi evlilik tarihidir.Yani imam nikahı tarihi değerlendirmeye alınmaz.Resmi olarak hangi tarihten itibaren evliyseniz o tarihten itibaren 25 yıl geçmesi lazım.

Şu anda da  herhangi bir sigorta girişinin olmaması gerekir.

25 Yıl Evli Kalanlar İçin Emeklilik Yasası Ne Zaman Çıkacak?

25 Yıllık Evlilikte Emeklilik 2018. Geçtiğimiz yıllarda meclise verilen yasa teklifi o an için olumlu sonuçlanmadı.Yani yasalaşmadı.Ancak bu hiç yasalaşmayacak anlamı taşımıyor.Çünkü günümüzde bir çok ev hanımı var ve bu konu devamlı gündemde.Dolayısıyla her zaman Türkiye Büyük Millet Meclis gündemine gelebilir.Son zamanlarda devlet olarak bir çok sosyal yardımlardaki artış göz önünde bulundurulursa ev hanımlarına emeklilik konusunda hükümetin çalışma içinde olacağını düşünüyoruz.

Çocuğu Okuyan Ailelere Devlet Desteği 2018?Ne Kadar Veriliyor?Nasıl Başvurulur?

 

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu?

 

Yorum Yap

Yorum Yap