1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haber
  3. Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Bankalar- PTT- Noterler Kaça Kadar Açık Olacak?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Bankalar- PTT- Noterler Kaça Kadar Açık Olacak?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Bilindiği gibi ramazan bayramı 15 haziran cuma-16 haziran cumartesi ve 17 haziran pazar olmak üzere toplamda 3 gündür.14 haziran perşembe günü ise arefe günüdür.Dolayısıyla 15-16 ve 17 haziran günleri resmi tatildir ve hiç bir resmi kurum açık olmaz.Peki arefe günü hangi resmi daireler açık olacak?Vergi daireleri arefe günü açık olacak mı?arefe günü 7143 sayılı yapılandırma yapılabilir mi?Vergi dairesi vezneleri arefe günü kaça kadar açık olacak?Bankalar arefe günü açık olacak mı?

Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Olacak Mı?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Vergi daireleri için hafta içi çalışma süreleri bazı yerlerde değişiklik göstermesine rağmen genel olarak sabah 8 ,akşam 5’tir.Yani akşam 5’ten sonra herhangi bir işlem yapılmaz.Bunun dışında veznelerin çalışma saatleri ise 1 saat öncedir.Vergi Dairesi Vezneleri için Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi? yazımızı okuyabilirsiniz. Bu durumda vezneler akşam 4’te kapanır.Resmi tatillerde ise vergi daireleri vezneleri kapalı olur.Bunun dışında arefe günü ise vergi daireleri öğle 1’e kadar açık kalır.Aynı şekilde vezne saati de 1’e kadardır.Arefe günü vergi dairesi vezne ile aynı saatte kapanır.

Arefe Günü Yapılandırma Yapılır Mı?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Şu günlerde vergi dairelerinde 7143 sayılı kanunla yapılandırma devam ediyor.Bir çok vergi borcu olan kişiler vergi dairelerine gelerek vergi borcunu yapılandırmaya devam ediyor.Bu yapılandırma işlemi 31 temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek.Yapılandırma arefe günü de aynen devam edecek.Yani arefe günü yapılandırma yapılabilir.Tabi saat 13:00’a kadar yapılandırma olur.

Bankalar Arefe Günü Açık Olacak Mı?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? Bankaların çalışma saatleri de resmi kurumların çalışma saatleri gibidir.Müşteriler için çalışılan zamandan başka kendi iş içlerinde biraz daha fazla çalışırlar.Ancak, yine resmi tatil kurumlar gibi resmi ve dini tatillerde de bankalar hizmet vermez.Arefe günü bankalar ise resmi kurumlar gibi öğleye kadar çalışırlar.Yani bankada işi olanların işlerini öğleye kadar halletmelerinde  fayda var.

PTT ve Noterler Arefe Günü Açık Mı?

Arefe Günü Vergi Daireleri Açık Mı? PTT artık bankalar gibi hizmet vermeye devam ediyor.Hatta bazı hizmetler bankalarda bile yok.Dolayısıyla bir çok kişi tarafından tercih edilebiliyor.Ancak tıpkı bankalar gibi PTT de arefe günü öğleye kadar çalışacaktır.Aynı şekilde bazı kişilerin de noterlerle işi olacağı kesin.Noterler de her kurum gibi arefe günü öğleye kadar hizmete verecek.Öğleden sonra gelenler ise 18 haziran pazartesi gününü mecbur bekleyecek.

Vergi Daireleri Cumartesi Açık Mı 2018?Vergi Daireleri Kaça Kadar Açık?

 

Yorum Yap

Yorum Yap