1. Ana Sayfa
  2. Vergi Haberleri
  3. Bandrol Ödenmezse Ne Olur? Araç Vergisi Son Ödeme Ne Zaman?

Bandrol Ödenmezse Ne Olur? Araç Vergisi Son Ödeme Ne Zaman?


Ocak ayının son günleri yaklaştıkça araç sahipleri motorlu taşıtlar vergisinin son ödeme gününün ne zaman olduğunu merak etmektedir.Bandrol borcu da denilen motorlu taşıtlar vergisinde son ödeme ne zaman? bandrol borcu Ödenmezse ne olur? Bandrol borcu ödenmeyen araca yakalama veya haciz ne zaman gelir?

Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bandrol borcu Ödenmezse ne olur?

Bandrol borcunun zamanında ödenmemesi halinde nelerin olacağı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.Diyelim ki bandrol borcunun var ve zamanı geldiği halde bir şekilde ödeme yapmadınız.Bu durumda borcunuz faiziyle birlikte işlemeye devam eder.Bu fazın ne kadar olacağı konusunda da bilgi kirliliği vardır.Basit bir anlatımla ortalama bir binek araç için faiz 5 veya 10 lira arasında bir şey olur.Yani diyelim ki ödeme yapmadınız ve yaklaşık 1 ay sonra ödeme yapmak istediniz.Bu durumda normal ödeme yapacağınız tutarak 5 lira kadar bir ekleme yaparak ödeme yapabilirsiniz.

Zamanında ödenmeyen bandrol den yakalama gelir mi?

Zamanında ödenmeyen bir araç vergisi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi fazini ödeyerek borcu bitirebilirsiniz.Yani zamanında ödeme yapılmadı diye hemen yakalama veya haciz gelmez.Haciz veya hakalaya gelmesi için bazı işlemlerin gerçekleşmesi lazım.Kisaca, hemen haciz ve yakalama gelmez içiniz rahat olabilir.

Bandrol Son Ödeme Ne Zaman?

Bandrol bir jicinson ödeme günleri her yıl aynıdır.Bilindigi gibi bandrollü yıllık olarak Her 6 ayda bir ödenir.Buna göre Ocak ayında ödenecek olan birinci taksit için son ödeme günü 31 Ocak tir.ikinci bandfba için son ödeme gunu ise 31 temmuzdur.

 

Yorum Yap

Yorum Yap