1. Ana Sayfa
  2. Vergi Mevzuat
  3. Bedelli Askerlikte İdari Para Cezası 2019. Askerlik Para Cezası Silinir Mi?

Bedelli Askerlikte İdari Para Cezası 2019. Askerlik Para Cezası Silinir Mi?

Bedelli askerlikte idari para cezası. Son günlerde gündemde sıklıkla karşılaşılan konulardan birisi de bedelli askerlik konusudur. Bedelli askerlikle ilgili kalıcı bir çözümün sağlanacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve ilgili Bakanlar tarafından dile getirildikten sonra konuyla ilgili yasa teklifi bu hafta TBMM’ ye sunulacak. Bedelli askerlik yapan veya yapacak olan için bir diğer merak edilen konu ise askerlik para cezasıdır. Peki bedelli askerlik yapan askerlik para cezasını ödeyecek mi? Askerlik para cezası nasıl silinir? Askerlik para cezasına faiz işler mi? bedelli askerlikte idari para cezası ne olacak? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Askerlik Para Cezası Nedir?


Bedelli askerlikte idari para cezası. Askerlik para cezası, askerlik çağına gelen vatandaşlar için yoklama kaçağı veya birliğine katılmamadan dolayı askerlik şubesi tarafından verilmiş olan idari para cezasıdır.Askerlik şubesi bu durumda olanları araştırarak askerlik para cezasını kişinin adresine gönderir.Gönderilen karar tutanağında borcun 1 ay içinde ödenmesi veya 15 gün içinde ilgili mahkemeye itiraz edilmesi istenir.Eğer siz de bu borcu 15 gün içinde öderseniz indirimli olarak ödeyebilirsiniz.Zamanında ödenmeyen borçlar ise, kişinin bağlı olduğu vergi dairesine tahsil edilmek üzere gönderilir.

Vergi Dairesine Düşen Askerlik Borcu


Bedelli askerlikte idari para cezası. Ödenmeyen askerlik para cezası, askerlik şubesi tarafından ikametgahın olduğu vergi dairesine gönderilir.İlgili vergi dairesi de tahakkuk vererek bu borcu tahsil etmenin yollarını arar.Öncelikle kişiye ödeme emri gönderilir.Bu ödeme emrinde borcun ödenmesini, mal beyanında bulunulması veya ödenmemesi durumunda hapis cezası olacağı yazmaktadır.Tüm bunlara rağmen borç ödenmezse vergi dairesi tarafından diğer borçlarda olduğu gibi öncelikle e haciz, sonrasında araç yakalama girilir.Bu borç ödeninceye kadar e haciz ve araç yakalama kaldırılmaz.

Bedelli Askerlikte İdari Para Cezası Ne Olur?


Bedelli askerlikte idari para cezası. Bedelli askerlik durumunda daha önceden yazılmış olan idari para cezası silinir mi?Evet. bedelli askerlik yapan birisi için öncesinde verilen askerlik para cezası, askerlik şubesi tarafından vergi dairesine gönderilen bir yazıyla silinir.Bu durum sadece bedelli askerlikte geçerlidir.Askerlik şubesi tarafından vergi dairesine gönderilen yazıyla ilgili vergi dairesi memuru düzeltme işlemi yapar.Yapılan düzeltmeyi vergi dairesi müdürü onaylayarak sistemde görülen askerlik para cezası silinir.

Asker Ailelerine Verilen Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yorum Yap

Yorum Yap