1. Ana Sayfa
  2. Vergi Affı
  3. Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? 7143 Yapılandırma Kredi Kartıyla Ödeme

Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? 7143 Yapılandırma Kredi Kartıyla Ödeme

06Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? 7143 sayılı kanunla yapılandırılan borçlar için ilk taksit ödeme süresi bu ayın sonunda başlıyor.30 Eylül ilk taksit için son ödeme günü olmasına rağmen son gün 1 ekim tarihidir.Yani 1 ekim tarihine kadar(1 ekim dahil) ilk taksitlerin ödenmesi lazım.Kredi kartı ile vergi borcu ödemek mümkündür.7143 sayılı kanunla yapılandırmada kredi kartıyla ödeme. Vergi yapılandırma kredi kartıyla ödeme.

Kredi Kartıyla Vergi Yapılandırma Nasıl Ödenir?

Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? 7143 sayılı kanunla yapılandırmada ödeme süresi başladı.Yapılandırmada peşin ödeme ve ilk taksit ödeme süresi aynı olarak 1 ekim tarihine kadar ödenmelidir.Yapılandırma nakit ödenebileceği gibi kredi kartıyla da ödenebilir.Kredi kartıyla vergi borcu ödemek için başvuracağınız adres Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesidir.Gelir İdaresi Başkanlığı sitesine girince sizi interaktif vergi dairesine yönlendirir. İnteraktif vergi dairesinde ödeme yapmak için 2 yolunuz vardır.

Bunlardan birincisi interaktif vergi dairesi sistemine kayıt olup kendi borç bilgilerinizi buradan görerek ödeme yapabilirsiniz.Buradan borç bilgileriniz çıkar ve öde dediğiniz zaman sizin kredi kartı bilgilerinizi girmenizi ister.Bu bilgileri girdikten sonra ise ödeme işlemi yapılır.

İkincisi ise tecil dosya numarası ile giriş yaparak ödeme yapabilirsiniz.7143 sayılı kanunla yapılandırma yaptığınızda size verilen ödeme planında tecil dosya numarası yer alır.O numarayı interaktif vergi dairesine giriş yapmadan , tecil dosya numarasıyla ödeme butonuna basıp tecil dosya numarasını girerek ödeme yapabilirsiniz.Sistem yine  sizden kredi kartı bilgilerini girmenizi ister.Bu bilgileri girdikten sonra ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

Yapılandırmada Kredi Kartına Taksit Olur Mu?

Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? Yapılandırılan vergi borcunu kredi kartıyla ödemenin mümkün olduğunu söylemiştik.Yalnız bilinmesi gereken konu şu ki vergi dairelerinde kredi kartı geçmez.Buradan ödemeleri peşin olarak yapmalısınız. Konuyla ilgili Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi? yazımızı okuyabilirsiniz.  Bunun haricinde kredi kartıyla interaktif vergi dairesinden ödemenin olacağını da söylemiştik.Kredi kartı bilgilerini girerek ödemeleri tek çekim olarak yapabilirsiniz.Peki yapılandırılan vergi borcunu kredi kartıyla taksitle ödemek mümkün mü?Hayır.Ödemeler kredi kartından tek çekim olarak ödenir.Ancak size bir yol gösterecek olursak, kredi kartıyla tek çekim yapılan yapılandırma vergi ödemesinden sonra bankayı arayıp taksitle ödeme talebinde bulunabilirsiniz.Banka yetkilileri size taksitle ödemede biraz faiz alınacağını söyleyerek  ödemeyi taksite bağlayacaktır.

Kredi Kartıyla Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

 

Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak?

Yorum Yap

Yorum Yap