1. Ana Sayfa
  2. Vergi Affı
  3. Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Tecil Dosya Numarası Nasıl Öğrenilir?

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Tecil Dosya Numarası Nasıl Öğrenilir?

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. 7143 sayılı kanunla yapılandırmada ilk taksit ve peşin ödemede son gün 1 Ekim 2018 tarihidir. Bu tarihten sonra yapılan ödemelerde yapılandırma ihlal edilmiş olur. Yapilandirmayı odemek için genel olarak bilinen yol vergi daireleri vezneleridir. Ancak bankalara da ödeme yapılacağının bilinmesi gerekir.Bankalara ödeme yapmak için sizden tecil dosya numarası istenebilir.Peki tecil dosyası nedir? Tecil dosya numarasını nereden alabilirim? Tecil dosya numarası ile yapılandırma ödeme 7143

Tecil Dosya Numarası Nedir?

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Yapılandırma yapmak için vergi dairesine başvuru yaptığınızda size işlem bittikten sonra yapılandırma ödeme planı verilir.Bu planda hangi borcun ne zaman ödeneceği, ne kadar borcun olduğu ve tecil dosya numarası bulunur.Bu tecil dosya numarası yapılandırılan borcun ödenmesi için gerekli numaradır.

Bankalara Ödeme Yapmak İçin Tecil Dosya Numarası Gerekli Mi?

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Yapılandırılan vergi borcunu ödemenin bir yolu da bankalara yapılan ödemedir.Bankalara ödeme yapılırken sizden tecil dosya numarası isterler. Vereceğiniz tecil dosya numarasına göre de vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz.Tecil dosya numarası olmadan sadece T.C. kimlik numarasıyla ödemeyi bankalar kabul etmeyebilir.

İnternetten Tecil Dosya Numarasıyla Ödeme

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Yapılandırma borcu internet üzerinden de odenebiliyor.Bunun için tecil dosya numarasının bilinmesi gerekir. www.gib.gov.tr adresine giriş yaptığınızda buradan interaktif vergi dairesine tecil dosya numarası ve T.C.kimlik numarası girilerek vergi borcu ödenebilir.Tecil dosya numarasını bilmiyorsanız interaktif vergi dairesine kayıt olabilirsiniz.Kullanıcı adı ile giriş yaptığınızda direkt sizin bilgileriniz ve borçlarınız çıkar,buna göre de tecil dosya numarasına gerek kalmadan ödeme yapabilirsiniz.

Tecil Dosya Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Tecil Dosya Numarasıyla Borç Ödeme 7143. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yapılandırma yaptıktan sonra size verilen ödeme planında tecil dosya numarası yazar.Ancak ödeme planını kaybettiniz ve tecil dosya numarasını bilmiyorsanız öğrenmenin başka yolu da vardır.Herhangi bir vergi dairesini arayarak telefona çıkan memurdan yardım isteyerek tecil dosya numarasını öğrenebilir buna göre ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? 7143 Yapılandırma Kredi Kartıyla Ödeme

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi?

 

Yorum Yap

Yorum Yap