1. Ana Sayfa
  2. Araç Sahipleri
  3. Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019. Araç sahipleri için trafik para cezası adeta korkulu bir rüyadır. Özellikle  2019 yılında tarik para cezalarındaki artış, bir çok araç sahibini borç ödeyemez hale getirmiştir.Peki trafik para cezalarında taksitlendirme olur mu? Trafik para cezalarında taksitlendirme için nereye başvuru yapılması gerekir?Trafik para cezalarında taksitlendirme için affı beklemek mi gerekir?Trafik para cezalarına taksitlendirme yapılınca haciz kalkar mı?Her trafik para cezası taksitlendirmeye girer mi? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Trafik Cezalarında Taksitlendirme Nasıl Olur?

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019 Trafik para cezalarında taksitlendirme yapmak için öncelikle plakanın hangi vergi dairesine bağlı olduğunun bilinmesi gerekir.Yani trafik para cezalarında yetkili vergi dairesi, plakanın bağlı olduğu vergi dairesidir.Her vergi dairesinde taksitlendirme işlemi yapılmaz.Trafik para cezasını taksitlendirme yapmak için ilgili vergi dairesine giderek size verilen dilekçenin doldurulması istenir.Dilekçeyi doldurup ilgili memura verildikten sonra memur, ilk taksiti peşin olmak üzere borcu 4 eşit taksite böler.Ancak, taksitlendirme yapıldığı zaman ilk baştaki borç tecil faiziyle birlikte artar.Memur sisteme giriş yaparak sizin ne kadar taksit ödeyeceğinizi söyler.

Trafik Cezası Taksitlendirme İle Trafik Cezası Affı Aynı Mı?

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019.Trafik para cezalarında taksitlendirme ile trafik para cezalarında af farklı durumdur.Taksitlendirme her zaman yapılabilir.Bunun için ilgili vergi dairesine giderek talepte bulunmanız yeterlidir.Ancak, af farklı bir durumdur.Af her zaman olmaz.Af için kanun teklifi verilip bunun kanunlaşması ve resmi gazete yayınlanmasından sonra uygulanması gerekir.Kısacası, af belli dönemlerde olur.Afta faizler neredeyse tamamen silinerek kalan miktar taksitlendirilir.

Taksitlendirme Yapılınca Haciz Kaldırılır Mı?

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019. Taksitlendirme yapılırsa bazı şeyleri önü açılmış olur.Mesela trafik para cezasından dolayı banka hesaplarınıza e haciz konulmuşsa, taksitlendirmeden sonra e hacizin kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz.Kaldırılan e hacizin bankalara yansıması birkaç saati bulacaktır.Ancak, trafik para cezasından dolayı gayrimenkulünüze konulan bir haciz varsa borcun tamamı ödenmeden haciz kaldırılmaz.Aynı şekilde araçta haciz yakalama varsa, taksitlendirme yaptıktan sonra yakalama kaldırılabilir. Hacizin kaldırılması için borcun tamamının ödenmesi gerekir.

Her Trafik Para Cezası Taksitlendirmeye Girer Mi?

Trafik Cezalarını Taksitlendirme 2019. Evet. Her trafik para cezası için taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.Ancak,taksitlendirme işlemi için ilgili vergi dairesindeki müdürün inisiyatifi çok önemlidir.Eğer sizin başka bir vergi borcunuz varsa ve bunu ödemekte zorluk yaşıyorsanız, müdür taksitlendirme yapmaya yaklaşmayabilir.Bu durumu göze alarak taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Trafik Cezası Erken Ödeme 2019. Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi Ne Kadar? Ödeme Nereye Yapılır?

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap