1. Ana Sayfa
  2. Vergi Affı
  3. Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak?

Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak?

Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak? 7143 sayılı bazı vergi alacaklarının yeniden yapılandırılması kanunu kapsamındaki vergi borçları yapılandırma işlemleri 27 ağustos 2018 saat 23:59 itibariyle sona erdi.Vergi yapılandırmasından yararlanmak isteyenler başvuru yaparak yararlandı ve artık borçların ödenme zamanına geldi.Ödemelerin ne zaman başlayacağı ile ilgili olarak ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.Bu yazımızda ise yapılandırılan vergi borcunun nereye ödeneceği konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Vergi Yapılandırma Taksitleri Nereye Ödenir?

Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak? Yapılandırmaya giren vergi borcu taksitleri için ödemek yapmak isteyenler birden fazla yolla ödene yapabilir.

1)Vergi Dairesi veznelerine ödeme yapılabilir.Ödem yapmak için borcun bulunduğu vergi dairesi gitmeye gerek yoktur.Herhangi bir vergi dairesine giderek TC kimlik numaranızla beraber ödeme yapabilirsiniz.Hazır yeri gelmişken söyleyelim, vergi dairelerinde kredi kartı geçmez.Yani ödeme yapmak isteyenler yanlarında peşin para bulundurması gerekir.Ayrıca. bazı gurbetçi vatandaşlar vergi dairesi veznelerinde döviz bozdurup ödeme yapmak isteyebilir.Vergi dairesi veznelerinde döviz bozdurulmaz. Yani Türk lirası geçerlidir.

2)Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet sitesi üzerinden ödeme yapılabilir.www.gib.gov.tr adresine girerek buradan interaktif vergi dairesine yönlendirilirsiniz. İnteraktif vergi dairesine gerekli şifrenizle birlikte giriş yaparak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.İşleminizi internet yoluyla yaparak  zamandan tasarruf sağlamış olursunuz.

3)Bankalar aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.Gelir idaresi Başkanlığının tahsile yetkili olarak anlaşmaya vardığı bankalar mevcuttur.Bu bankalara da vergi borcu yapılandırması için ödeme yapabilirsiniz.

Vergi Yapılandırma Borcu Hangi Bankaya Ödenir?

Vergi Borcu Yapılandırma Ödemeleri Nereye Yapılacak?Vergi yapılandırmada borç ödemek için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın anlaşmalı olduğu bankalara ödeme yapılabilir.Hangi bankaların tahsile yetkili olduğu ise aşağıda belirtilmiştir:

1

AKBANK T.A.Ş.(*)

2

AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş. (*)

3

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.

4

ALTERNATİFBANK A.Ş.

5

ANADOLUBANK A.Ş.

6

ARAP TÜRK BANKASI A.Ş.

7

CITIBANK A.Ş.

8

DENİZBANK A.Ş. (*)

9

BURGAN BANK A.Ş.

10

FİBABANKA A.Ş.

11

FİNANSBANK A.Ş. (*)

12

HSBC BANK A.Ş. (*)

13

ICBC TURKEY BANK A.Ş.

14

ING BANK A.Ş.

15

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.

16

ODEA BANK A.Ş.

17

ŞEKERBANK T.A.Ş.

18

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. (*)

19

TURKISHBANK A.Ş.

20

TURKLAND BANK A.Ş.

21

TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. (*)

22

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş. (*)

23

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. (*)

24

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. (*)

25

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. (*)

26

POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI ANONİM ŞİRKETİ (PTT) (**)

27

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. (*)

28

VAKIF KATILIM BANKASI A.Ş.
29 YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. (*)
30 ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş.

Vergi Yapılandırmada İlk Ödeme Ne Zaman? İlk Taksit Ödenmezse Yapılandırma Bozulur Mu?

7143 Yapılandırma Ne Zaman Bozulur? Yılda Kaç Taksit Ödenmesi Gerekir?

 

Yorum Yap

Yorum Yap