1. Ana Sayfa
  2. Vergi Mevzuat Değişiklikleri
  3. Vergi Daireleri Açık Mı ? Vergi Dairesi Veznesine Ödeme Yapılıyor Mu?

Vergi Daireleri Açık Mı ? Vergi Dairesi Veznesine Ödeme Yapılıyor Mu?

Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de covid-19 virüsü devam etmektedir.Bu virüsten dolayı ülkemizde de bir çok işyeri kapalıdır ve açık olan yerler de müşteriyi içeri almadan servislerine devam etmektedir.Özel iş yerleri gibi devlet daireleri de bu virüsten dolayı işlemlerini en az seviyeye indirerek vatandaşlara hizmet vermektedir.Vergi daireleri de bu şekilde işlem yapmaktadır.Peki kamu kurumu olan vergi daireleri açık mı? vergi dairelerinin çalışma saatleri değişti mi? vergi daireleri veznelerinden tahsilat yapılıyor mu?Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Vergi Daireleri Açık Mı?

Vergi daireleri de diğer özel veya kamu kurumları gibi faaliyete devam etmektedir.Ancak bilindiği gibi 22 Mart 2020 Pazar günü Resmi Gazetede Yayınlanan Genelgeyle kamuda esnek çalışma modeline geçilmiştir.Bu genelgeyle personeller dönüşümlü olarak görev yapacak ve işe gelmeyenler idari izinli sayılacak. Peki bunun anlamı nedir?Esnek çalışmayla beraber vergi daireleri yine eskisi gibi açık olacaktır.Ancak, mümkün olabildiğince az personelle hizmet edilmeye devam edecektir.Yani her iş hemen olmayabilir.Çünkü sizin işinizi yapacak olan personel o gün idari izinli olursa işinizin olması biraz zaman alabilir.Belki de günlerce bekleyebilir.Buna hazırlı olun.

COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler Konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Covid-19 salgının dolayı yukarıda bahsettiğimiz gibi kamuda esnek çalışma sistemine geçilmiştir demiştik.Esnek çalışmadan dolayı sadece asgari düzeyde personelle işler yürütülmektedir.Yani vergi dairesinin çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.Vergi dairelerinin çalışma saatleri genel olarak sabah 8:00-17:00 arasıdır.Veznelerin çalışma saati ise 16:00′ da sona erer. Ancak bazen illerde valilik emriyle bu saatlerde oynama yapılabiliyor.bu değişiklik ise yarım saat erken ve yarım saat geç şeklinde olabiliyor.

Vergi Daireleri Vezneleri Açık Mı?

Gelir İdaresi Başkanlığı sitesindeki Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) İle Etkin Mücadele Kapsamında Alınan Bazı Tedbirler Hakkında Duyuruda vergi dairesi vezneleri ile ilgili konuya değinilmiştir. Buna göre;duyurudaki 3. maddede

Kredi kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödenebilen vergi, harç ve idari para cezası ile değerli kağıt bedellerine ilişkin ödemeler 10/04/2020 tarihine kadar vergi dairesi vezneleri yerine İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılacaktır.

ibaresi yer almaktadır.Buna göre vergi dairesi vezneleri 10 nisan 2020 tarihine kadar kapalıdır.Bu tarihe kadar ödeme kabul edilmemektedir.

Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) İle Etkin Mücadele Kapsamında Alınan Bazı Tedbirler Hakkında Duyuru

Yorum Yap

Yorum Yap