1. Ana Sayfa
  2. Vergi Mevzuat
  3. Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi?

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Veznede Kredi Kartı Geçer Mi?

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Vergi Daireleri Gelir İdaresi Başkanlığı altında faaliyet göstermektedir. Yani kurum içi işleyiş olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlıdır. Vergi dairelerinde bir çok servis olmasına rağmen şüphesiz en yoğun servis vezne servisidir. Çünkü hemen hemen herkes vezneye mutlaka uğrar. Durum böyle olunca da vergi dairelerinde veznelerin kaçta kapanacağı ve veznelerde kredi kartının geçip geçmeyeceği merak konusu olmaktadır. Bu konuyla ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Vergi Dairesi Çalışma Süresi

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Vergi Daireleri için çalışma saatleri illerde ve ilçelerde faklılık gösterir.İlçelerde genel olarak saat 08:00 da mesai başlar ve 17:00 da mesai sona erer.Öğle arası da 12:30-13:30 arasıdır.İllerde ise bu saatler valilik tarafından değişebilir.Şehrin yoğunluğu ve trafik durumuna göre resmi kurumların saatleri Büyükşehir ve diğer şehirlere göre de farklılık gösterir. Dolayısıyla öğle arası saatleri için de bir standart yoktur.Çalışma saatleri değiştikçe öğle arası saatleri de değişmektedir.

Vergi Dairesi Vezneleri Kaça Kadar Açık Kalır?

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Vergi dairelerinde her servis için mesai saati bitimi aynıdır.Ancak tek bir servis için mesai erken biter.Bu servis de vezne servisidir.Vergi dairesindeki veznelerin çalışma saatinin son saati 16:00’dır.Bu saatten sonra vezneler faaliyet göstermez.Yani kapanır.Peki vezneler neden erken kapanır?Çünkü veznelerde toplanan paraların bankalara götürülme işlemi vardır.Saat 16:00’da kapanan veznelerde sayım yapılarak paralar ilgili bankaya güvenlik eşliğinde götürülür.Bu yüzden erken kapanır.

Vergi Daireleri Veznelerinde Kredi Kartı Geçer Mi?

Vergi Daireleri Vezne Çalışma Saatleri 2018. Diyelim ki bir vergi borcunuz var ve yatırmak istiyorsunuz.Bundan dolayı herhangi bir vergi dairesine gittiniz ve ödeme yapacaksınız.Bu durumda yanınızda mutlaka peşin para olması gerekir.Çünkü vergi daireleri veznelerinde kredi kartı geçmez.Yani veznelerde pos cihazı yoktur.Peki veznelerde taksitlendirme olur mu? hayır. vezneler ödeyeceğiniz borcunuzu mutlaka peşin alır taksit yapmaz.Eğer taksit yapmak istiyorsanız ilgili servisle görüşerek tecil taksitlendirme formunu  doldurup gerekli taksitlendirmeyi yapabilirsiniz.İşte bu durumda veznede vadesi geldikçe ödeme yapabilirsiniz.Dolaylı olarak vezneye taksitli ödeme yapmış olursunuz.

KYK Borcu Ne Zaman Vergi Dairesine Düşer?Vergi Dairesine Düşen Öğrenim Kredisi

 

Yorum Yap

Yorum Yap