1. Ana Sayfa
 2. Vergi Affı
 3. Yeni Vergi Affı 2019. Vergi Affı Ne Zaman Başlayacak?

Yeni Vergi Affı 2019. Vergi Affı Ne Zaman Başlayacak?

Yeni Vergi Affı 2019. Son bir kaç yıldır peş peşe vergi aflarının çıktığını biliyoruz. Son yıllarda çıkan vergi aflarında ilk olarak 6736 sayılı kanunla yeniden yapılandırma kanunu çıktı. Daha sonra arkasından 7020 sayılı kanunla yeniden yapılandırma kanunu çıkarak vergi borçları yapılandırıldı. Son olarak ise,  7143 sayılı kanunla bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu kapsamında vergi affı başvuruları ağustos 2018 yılında bitti. Bu aflardan yararlanan mükellefler yapılandırdıkları vergi borçlarını vadeleri geldiğinde ödemeye başladı.Bunun dışında ise yapılandırmayı kaçıran bazı mükelleflerin olduğu bilinmektedir. 2019 yılında yeni vergi affı olacak mı? 2019 vergi affı. 2019 vergi affı ne zaman başlayacak? vergi affını kaçıranlar 2019. 2019 vergi affı olur mu?

Vergi Affı Hangi Borçları Kapsıyor?

Bu zaman kadar yapılan vergi aflarında aynı vergi türleri af kapsamında yeniden yapılandırıldı.En son vergi affıyla birlikte aşağıdaki borçlar yeniden yapılandırıldı.2019 yılı olası bir vergi affında da aşağıda yazılı borcu olan mükellefler vergi affından yararlanabileceklerdir.

-Her türlü vergi, resim ve harçlar,

– Vergi cezaları ile gecikme faizi ve gecikme zamları,

– Trafik Para Cezaları,

– Askerlik para cezası, Seçim cezası ve Nüfus Para Cezaları,

– Karayolu Taşıma Kanununa göre kesilen para cezaları,

– RTÜK İdari Para Cezaları

– Karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları,

– Öğrencilerin, YURT-KUR’a olan ve vergi dairelerine intikal eden katkı kredisi ve öğrenim kredisi borçları,

– Ecrimisil borçları,

– Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi,

– Belediyelere su, atık su borçları, katı atık ücret borçları,

– Taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payları,

– Gümrük vergileri ve idari para cezaları ile gecikme faizi ve gecikme zamları,

– Sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, idari para cezaları ve bu alacaklara ilişkin her türlü gecikme zammı ve gecikme cezaları,

– İSKİ, ASKİ su ve atık su bedelleri

– TOBB üye aidatları

– TÜRMOB üye aidatları

– TESK üye aidatları

Vergi Affında Faizler Silinecek Mi?

Vergi affının mükellef için avantajları bulunmaktadır.Bu avantajlardan belki de en önemlisi gecikme zammı ve gecikme faizinin silinmesidir.Çünkü yapılandırma yapıldığı zaman birikmiş faizler neredeyse tamamen silinerek sadece ana para kalır.Kalan ana para da eşit taksitler halinde 3,6,9,12,15 veya 18 taksitte ödenebilir.7143 sayılı kanunla yapılandırılan borçlar her ay değil 2 ayda bir olarak ödenmeye başlandı.

Vergi Affı İçin Belirli Tarih Var Mı?

Yeni Vergi Affı 2019. Kamuoyunda vergi affı olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunları için belirli bir tarih yoktur.Yani mükelleflerden gelen talepler doğrultusunda yetkililer gerek gördüklerinde bu kanun tasarısını Türkiye Büyük Millet Meclisine getirerek milletvekillerinin oylarına sunmaktadır.Milletvekillerinin oyları sonrası ise tasarı kabul edilip resmi gazetede yayınlanarak yasalaşır.Yani, vergi borcu olan mükelleflerin vergi affı için böyle bir süreci beklemeleri ve kanunun yasalaşmasını beklemeleri gerekmektedir.

2019 Yeni Vergi Affı Ne Zaman?

Yeni Vergi Affı 2019. En son vergi affı olan 7143 sayılı kanunla bazı vergi alacaklarının yeniden yapılandırılması kanunu başvuruları ağustos ayı içinde sona erdi. Bu vergi affından rekor düzeyde mükellef yararlandı. Ancak tüm medya duyurularına rağmen bu aftan bir çok borçlu mükellef yararlanamadı.İşte bu yüzden de yararlanamayan mükellefler yetkililerden yeni bir vergi affı talebinde bulunmuştu. Yetkililer ise bu taleplere duyarsız kalmayarak 2019 yılı için yeni bir vergi affı çalışmalarına başladığı duyumu son günlerde iyice arttı. Bizler de vergisitesi.com ekibi olarak 2019 yılında vergi borcu olan mükellefler için yeni vergi affı olacağı düşüncesindeyiz. Bu affın ne zaman olacağını söylemek şu an için güç olmakla beraber ilk duyumlarda belirtilen tarihleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bizi takipte kalın.

Vergi Affı İçin Vergi Dairelerine Başvuru Başlıyor?Uygulama Genel Tebliği Başbakanlığa Gönderildi

Vergi Affı Mecliste Kabul Edildi.Yapılandırma Ne Zaman Başlayacak?

Yeni Bir Sicil Affı Mı Geliyor? Son Dakika Sicil Affı

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (105)

 1. Yeni vergi affı ne zaman gelir

 • 7020 yeni yaılandırma af varmı

 • 7143 başvuru yapmayanlar var başvuru kaçıranlar için yeniden başlarmı

 • 2 sene önce

  2019 için kapsamli bir vergi barişi ve desteği şArt zor günlerden geciyoruz.esnaf in bu zor durumu içler acisi hukumet destegini sağlamasi lazim esnaf ve milletin rahat etmesi lazim zatem obur turlu devlet te alacagini alamaz.

 • sahte belge düzenleme şüphesi ile incelemem 1 yıldır devam ediyor yeni af için bana bir faydası olurmu

 • Vergi affindan haberimiz olmadi bizi kapsamaz dusuncesi ile arastirmadik muhasebeci de herhangi birsey soylemedi ocak ayı icerisinde olma ihtimali varmidir sizce

 • 2018 deki vergi affını kaçıranlar içinde 2019 yerel seçimlerden önce vergi affı tekrar gelirmi

 • Yeni gelecek af temmuz ayinda borcunu yapilandirp odemeyenler icinmis öylemi acaba yardımcı olursaniz sevinirim

  • 2 sene önce

   Bahsettiğiniz konu 7143 sayılı kanunla yapılandırma yapan ancak ilk 2 taksitte herhangi birisini odeyemeyenler için verilecek olan hak.vergi affının genel bir af olarak yeniden olacağı dusuncesindeyiz

 • ıns yenıden yapılandırmayı sunarlar esnaflar olarak hepımız zor zamanlar ıcındeyız kıralar faturalar gecım sıkıntısı eskı işler kımsede yok umut edıyorumkı tekrar esnafa destek olup fırsat sunarlar hepımız bu anı beklıyoruz

 • Vergi borcumu taksitlendirme yaptım ilk taksitini ödeyemedim 2taksitimde ödemeye gittim iptal olduğunu söylediler 2019 tekrar taksitlendirme varmı faydalanbilirmiyim

  • 2 sene önce

   İlgili tebliğ yayınlandı. Önümüzdeki hafta gibi ilgili vergi dairesine giderek eski taksitlendirme in devam etmesi için başvuru yapabilirsiniz.

 • 2 sene önce

  ekonomik kriz 2018 mayıs ve temmuz daki 7020 ve 5736 vergi yapılandırmalarını etkilemedimi de 7143 yapılandırmaya verilen fırsat bize neden verilmedi yasalar her vatandaş için eşittir

 • 2 sene önce

  Sayın uzmanım benimde sorunum 6736 ve 7020 sayılı Vergi affı kanunda faydalanmıştı fakat geçen yılki sıkıntılardan dolayı ocak ve mart dönemini ödeyemedim 18 mayısta 7143 çıktığından dolayı 30 mayısta yapılandırma bozuldu 7143 tende kanun gereği faydalanamadım şimdi 7143 le ilgili olarak düzenleme yapılmasına karşılık 6736 ve 7020 ile ilgili bi düzenleme yok bu nasıl bi durum sizce bu nasıl bi eşitlik

  • 2 sene önce

   Maalesef yeniden yapılandırma sadece 7143 sayılı kanunu kapsıyor.evet bir eşitsizlik var ancak maalesef şu an için böyle.

 • Vergi affina ben basvuramadim yeniden cikarmi acaba

 • 7020 kapsamında yapılandırdığım öğrenim ve katkı kredim ikiden fazla taksit ödemediğim için bozulmuş ben bu şekilde bozulma olacağını bilmiyordum. 7143 de geçti. Şimdi 2015 den itibaren taksitlerimi 10.000 ana para 3000 de faiz olarak ödemem gerekiyor. Vergi dairesi insafsız oranlarla 3bin peşin kalanı 18 taksit olarak taksitlendiriyor. Sizce yerel seçime kadar yapılandırma çıkar mı? Eğer çıkarsa bende yararlanabilir miyim? Heran icra gelme riskine rağmen beklemeye değer mi?

  • 2 sene önce

   Yerel seçimler öncesinde bir vergi affı olabilir.ayrica vergi borcundan dolayı icra sadece banka hesaplarına bloke , araç haczi ve gayrimenkul haczi şeklinde olur.eger malvarliginiz veya aktif kullandığınız hesabınız yoksa risk alıp biraz daha bekleyebilirsiniz.

 • 2 sene önce

  vergi affında peşin olarak tek seferde ödeme yapmak istediğimizde yine de faiz uygulanır mı 2012 yılında 14000 lira vergi borcum vardı. şimdi faizleri ile 40000 nin üzerinde. teşekkür ederim.

 • 2 sene önce

  vergi affında peşin olarak tek seferde ödeme yapmak istediğimizde yine de faiz uygulanır mı 2012 yılında 14000 lira vergi borcum vardı. şimdi faizleri ile 40000 nin üzerinde. Hesabımda bulunan 3000 tl ye bloke koyuldu, bu parayı çekerler mi? çekerlerse eğer bir dönem vergi borcunun faizini bile karşılamayacak. Param çar çur edilmiş olacak. teşekkür ederim.

  • 2 sene önce

   Vergi affı olduğu zaman ana para sizden tahsil edilir faizi hemen hemen tamamen silinir.eger bankada paranız varsa ve bloke edilmişse vergi dairesi ilgili bankaya Para aktarma yazısı yazarak parayı ister.gelen para ise borcunuzdan düşülür.yani gelen para boşa gitmez.

 • Şimdi borcumu faizi ile taksitlendirip ödesem daha sonra vergi affı çıkarsa o zaman yararlanabilirmiyim

 • 2 sene önce

  Merhabalar bana 2012 yılından yetkilisi oldugum sirketi devir ettikten sonra bana 2019 yılının basinda vergi borcu geldi hesaplarıma haciz kondu esnaf oldugum icin borcu taksitlendirdim. Haksizlik yapıldı haberim yoktu bi borctan 2018 teki vergi affini kaçırdım. 2019 da tekrar af cikarsa faydalanabilirmiyim

 • tirafik cezam 2016-1017 yıllarındaki aftan yararlandım ama bozuldu 2018-2019 aftan yararlanamıyorum (KABAHATLAR)kanununa girdiğim için ..yeni bir yasa çıkacakmı acacab*?
  7bin aslı olan borç.15bin düştü şimdi ise 27 bin oldu.lutfen bana yardımcı olun.

 • Benim vergi incelemem devam ederken vergi barışı ve matrah arttırımı yasası çıkdı fakat ben faydalanamadım.müfettişim bu çıkan yasa diğer yasalar gibi değil dedi sana giriş olan faturada sıkıntı var özel esaslara alındın bu çıkan yasada iyi firmalar için çıkmış dedi ardından 1.5 milyon ceza kestiler sonra mahkemeye verdiler şimdi ticari hayatım bitti.devlet kimlen barışdı açıkcası anlamadım.

 • 2 sene önce

  ben kalp hastasıyım kalp kıerızı gecrdım 3 sefer bu arada işime bakamadım muhasemeci beyarnama leri vermmş ve baya bi ceza yedm bu adelett mi

 • Merhaba eşim öğrenim kredisi almış 5400 tl geri ödemesi vardı yapılandırdık ama bazı sebeplerden ötürü yapılandırma bozuldu şimdi bize bi tebliğ geldi ve 15 gün içinde yatırmamız gerektiği aksi halde yasal işlemler olacağı yazıyordu neyse vergi dairesine gittik bize 6183 sayılı vergilendirmeyle borcumuzun %20 sini peşin kalanını taksit yaptılar 5400 olan borç 10.000 e kadar çıktı yeni vergi yapılandırması gelirse şimdiki 6183 tenyeni yapılandırmaya geçebilirmiyiz geçersek bize ne gibi fayda sağlar acaba şimdiden teşekkürler çok uzun oldu umarım okursunuz 🙂

 • eşim öğrenim kredisi almış 5400 tl geri ödemesi vardı yapılandırdık ama bazı sebeplerden ötürü yapılandırma bozuldu şimdi bize bi tebliğ geldi ve 15 gün içinde yatırmamız gerektiği aksi halde yasal işlemler olacağı yazıyordu neyse vergi dairesine gittik bize 6183 sayılı vergilendirmeyle borcumuzun %20 sini peşin kalanını taksit yaptılar 5400 olan borç 10.000 e kadar çıktı yeni vergi yapılandırması gelirse şimdiki 6183 tenyeni yapılandırmaya geçebilirmiyiz geçersek bize ne gibi fayda sağlar acaba şimdiden teşekkürler çok uzun oldu umarım okursunuz 🙂

  • 2 sene önce

   6183 ile taksitlendirme olan borçlar yeni bir vergi affinda bozularak yapılandırılabilir.bu durumda borç,eski haline döner ve faizler silinerek yeniden yapılandırılmış olur .yani faizlerde kurtulma gibi bir avantajiniz olur

 • 2 sene önce

  Merhaba Sayın vergi uzmanı, benim yüklü miktarda borcum var maliyeye. Toplamda 7 aracın devri benim üstüme. Bu araçların borçlarından dolayı hepsi için ‘haciz-yakalama’ kararı var. Yeni çıkan torba yasa içerisinde benim borcumu kapsayan bir madde var mı acaba?
  Teşekkürler

  • 2 sene önce

   Yapılandırma kapsamında borçlar yapılandırıldiginda araçlar üzerindeki haciz yakalama kalkacaktır.

 • 2 sene önce

  Merhaba verfi uzmanı… hükûmet tarafından malesef haksızlık oldu verfi affında. Madem uzatıyorsun kaciranlarada hak tanıman lazım. Sizce önümüzdeki hafta sexim öncesi çıkarmı ???

 • 2 sene önce

  Merhaba verfi uzmanı… hükûmet tarafından malesef haksızlık oldu verfi affında. Madem uzatıyorsun kaciranlarada hak tanıman lazım. Sizce önümüzdeki hafta sexim öncesi çıkarmı ???

 • 2 sene önce

  Merhabalar,şuan güncel trafik cezasından ve mtvden dolayı gözüken vergi borçlarımı şuan faiziyle yapılandırsammı?Araç muayenesi 2020 ilk ay olduğu için 2019 yılını bekliyebilirim,yani kısakacı sorum yerel seçim olmasa bile 2019 12.aya kadarsizce vergi affı çıkar mı? Bir yüzde verirseniz çıkma olasılığı kaçtır sizce? iyi günler

  • 2 sene önce

   Yüzde vermek yanlış olur. Ancak bizler yakın zamanda yeni bir vergi affı çıkacağı düşüncesindeyiz.

 • Olası bir vergi affı 2018 yılının matrah arttırımını kapsar mı ?

 • Hiç bu kadar ihtiyaç duymamıştık esnaf olarak cidden zor durumdayız umarım sesimiz duyulur da müjdeli haberi alırız.

 • Bana şirketten dolayi amme borclusu yaptılar 7 yıl sonra haberimiz bile yok vergi affindan sonra ortaya cikti bu buyuk bir adaletsizlik… vergi affı yapiyorsun kaçak göcek bir insan olmamama ragmen haberim olmadı.vergi yapılandirilmasi uzatıyorsun kaçıranlara af tanımıyorsun cok buyuk haksızlık…

 • 2 sene önce

  Seçim öncesi vergi affı bekliyoruz ama umudumuz kalmadı gün geçtikçe. Eğer adalet varsa vergi affını birlac gun icinde çıkarırlar

 • Yeni Vergi Affı ile ilgili güncel bir duyum var mı acaba? Seçim öncesi açıklanabilr mi? teşekkürler

 • Üstadım umarım duyumlarınız sağlam yerdendir,zira umudumuz gittikçe azalıyor.

 • Seçim geldi halen ses yok artık gelsin vergi yapılandırması

 • Borç Yiğidin kamçısıdır. Af yok.

 • 2 sene önce

  secim oncesi bir af olmamasi halinde,seçim sonrasi olma ihtimali varmidir ? yoksa secim oncesi cikmazsa umudumuzu kesmemiz gerekir ?

 • 2 sene önce

  sayin uzman secim sonrasi olasi bir imf anlasmasinda,imf nin vergi fina bakisi nedir ? imf gelirse vergi afflarinin bitme ihtimali var mi ?

  • 2 sene önce

   IMF ile anlaşma dolaylı olarak vergi affını etkileyebilir ancak olumsuz etkileyeceğini düşünmüyoruz

 • artık çıkmayacak heral de zaten 10 gün kaldı

 • Yeni bir duyum var mı acaba? teşekkürler

 • Merhaba acaba vergi affı konusunda güncel bir duyum var mı? teşekkürler

 • 2 sene önce

  sayin uzman konu dis olmakla beraber size bir sorum olacak.malum vergi usul kanununa gore;usulsuzluk ve ozel usulsuzluk cezalarina gecikme faizi ve gecikme zammi uygulanamiyor. yapilandirmalarda bu tur cezalarin %50 si siliniyor,kalan % 50 sini taksitle odemeyi tercih ettigimizde aceba KATSAYI farki ekleniyo mu uzerini ? yardimci olursaniz cok sevinecem ?

 • Saygılı vergi uzmanım bize 2017 de vergi cezası tebliğ edilmeden e devlet üzerinden yeni öğrenmiş bulunuyoruz biz vergi dairesine gidip 7143 en son çıkan vergi affı yasasından yararlana bilirmiriz acaba saygılılar

  • 2 sene önce

   7143 sayılı kanunla yapilandirmadan yararlanamazsiniz.

   • Değerli uzmanımTebliğ edilmeyen bir borç 2017 ait haberimiz olmadan bize e devletden yollamışlar tebliğ edilmeyen bir cezaya nasıl itiraz edebiliriz o kadar yasa çıkmış haberimiz olsaydı başvuru yapardık saygılar

    • 2 sene önce

     itiraz etmeden önce tebligatın kime yapıldığını kontrol etmenizde fayda var. bazen muhtara dahi tebligat yapılabiliyor. belki size ulaşmamış olabilir

 • Bakan albayrak 10 Nisan’da yeni reform paketini açıklayacakmış bu paket içerisinde vergi affıyla ilgili birşey olurmu acaba admin

 • 2 sene önce

  sayin Uzman aciklanan yeni reform paketinde vergi barisina dair bir sinyal var mi ?

 • 6736 gibi bir paket olurda inşallah esnaf biraz nefes alıp piyasalara etkisi olup can suyu olsun inşallah

 • Sayın vergi uzmanım bize tebliğ edilmeyen bir borç 2 yıl sonra çıkmış muhtarlığa veya postaya da verilmemiş bize e posta yoluyla vermişler hiç bir haber vermeden biz bunun itirazı icin Vergi Mahkemesine de dava açtık ne zaman sonuçlanıyor bu mahkemeler şubattan beri bir haber yok olası kötü bir sonuşta vergi dairesine biz nasıl ceza ve faizleri silebiliriz saygılar

 • 2 sene önce

  birdaha vergi yapilandirmasi olmayacagi soylentileri artmaya basladi.size gore dogruluk orani nedir bu soylentilerin ?
  2.bir soylenti imf gelecek yapiandirmalara izin vrrmeyecek….

  • 2 sene önce

   yapılandırma dönem dönem devamlı olmaktadır.piyasa talebi doğrultusunda yapılandırmalar olacaktır

 • Bir gelişme var mı hocam ?

 • Sayın uzmanım biz vergi mahkemesine 160 bin liralık tebliğ edilmeyen bir borç icin itiraz ettik Vergi Mahkemesi bu borçun bir kısmını verin diyebilir

 • Biran önce yeni bir vergi Affı Çıkmalı kimse borçlarını ödemediği gibi cezalar da birikmiştir

 • Merhaba vergi affı artık çıkmalı çünkü hareket edemiyoruz. Piyasaların hareketlenmesi açısından da yarar sağlayacaktır. En azından çıkma ihtimali konuşuluyor mu? çok teşekkürler. saygılarımla

 • Valla bunun için ne yapmak lazım? Cimer’e yazabiliriz, dilekçe vererek en azından taleplerimizi resmileştirmiş oluruz. Bir hareket olmazsa çok fena patlayacak işletmeler. İnşallah öngörüyorlardır. Ne yapmak lazım cidden?

 • Merhaba, acaba vergi affı ile ilgili arka planda konuşmalar oluyor mu? konu ile ilgili duyumlarınız var mı?
  teşekkürler saygılarımla

 • Üstad bu aralar sıklıkla dillendirilmeye başlandı af konusu hatta meclise sevk için hazırda bekleniyor diyorlar konu hakkında bilginiz var mı acaba ?

 • Sayın uzmanım herhangi bir gelişme yok herhalde

 • Torba yasada vergi ve sgk yapılandınması da var mı üstad ?

 • merhaba,vergi affı için bir gelişme varmı acaba.?son durum hakkında bilginiz varmıdır.??teşekkürler

 • selam, torba yasa çıktı, vergi affı için bir gelişme varmı acaba.?son durum hakkında bilginiz varmıdır.??teşekkürler

 • merhaba, yeni bir vergi affını torba yasaya koydularmı acaba.?? yeni bir affa çoğu firmanının şiddetle ihtiyacı olduğunu düşünüyorum..

 • İflas etmiş firmalara yıllar sonra bazı işgüzar art niyyetli müdürler tarafından vergi takdiri yapılmış.
  Şirket zaten iflas etmiş, ödeyemediği bu yüklü vergi takdirleri yıllar sonra kar topu gibi çoğalıp gidiyori
  Örneğin benim şirketim 31.11.2006 da Resen kapanmış.
  Vergi Dairesi 14.02.2009 da bana 167 bin tl vergi takdiri yapmış, gerekçe bankaların üzerine vergi dairesi tüm taşınır ve taşınmazlarımıza koyduğu haczi çözmesi için ilgili Nazilli vergi dairesi eski müdürü telefonda tartıştığım için. Hacizleri çözse bankalartaşınmazları açıktan satacak ve para vergi dairesinin borcunu da kapatacak, kimseye borcum kalmayacağı gibi para artacaktı. şimdi bu takdiren yazılan 167 bin tl oldu 500-600 bin tl. Gümrükten satılan ürünlerimin parasından 71bin tl v.d.sine gönderildi, ergi aslı borcum 15 185 tl olmasına rağmen halaborcumuz 500 bin tl. bu adil Devlet değil bu gibi durumda olan şirketlerin geçmiş siciline bakmalı, milyonlarca tl vergi vermiş bir şirketi bu duruma düşürmek adil değil.
  Umarım biz gibi firmaların durumu da gözden geçirilir,keyfiyeten yazılan bu cezalar silinsin lütfen.

 • Varmı herhangi bir duyum hocam

 • Herhangi bir bilgi varmı sayın admin

 • Merhabalar,

  En son 3 ay once sorulmus ben guncellenmesi acisindan tekrar sormus olayim. Yeni bir Vergi affi gundemde mi acaba? Benim Genel saglik sigortasi prim borcum var. Yurt disinda yasiyorum, boyle bir af cikarsa kapsam icinde olur muyum?

  Tesekkurler,

 • Lütfen vergi affı çıksın borcumuzu ödeyemiyoruz hep faizi devlet büyükleri tarafından bir çözüm

 • Merhabalar vergi affı ile ilgili bir gelişme varmı ???

 • 1 sene önce

  Vergi barışı hakkı verildi,yapılandırma yaptırdık ama ekonomik krizden dolayı taksit odemelerini yapamadık ve şimdi hesaplarımıza bloke konuldu,yetmezmiş gibi gayrimenkullarımız icra yolu ile satışa çıkarılıyor.Hak adelet nerede?Zaten esnaf bitik ,bir darbede hükümetimiz indiriyor!Allah aşkına satışları durdurun ,cinnet aşamasına geldik..

 • 1 sene önce

  Sevgili arkadaşlar,sesimizi duyurmak için bimere,cimere bildirirek derdimizi anlatalım,bu ekonomik kriz ile birlikte büyük sıkıntılar yaşadığımız ve vergi borçlarımızdan dolayı büyük bir çıkmazda olduğumuzu bu sebeple son bir kez yapılandırma talep edelim,vergi borcu olan esnafların gayri menkulleri satışa çıkarılması için dosyalar hazırlanıyor bilginiz olsun..

 • 1 sene önce

  sayin hocam

  berat albayrak, bundan sonra af yok yapilandirma var.diyerek ne demek istedi ?

  • 1 sene önce

   Bakanın açıklaması bize göre yeni bir vergi affının yakın olacağı yönündedir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir